google27eaa3905ca3fee3.html

Petr Chobot

Myslím, že Petra Chobota netreba špeciálne predstavovať. Tento vyštudovaný biológ sa nepovažuje za ezoterika ani za duchovného človeka. Svoju prácu popisuje exaktne a vedecky, aj keď zvyčajne prekračuje hranice ortodoxnej vedy. Už viac ako 20 rokov cestuje po celom svete a pravidelne navštevuje najmä amazonských a andských šamanov, ktorých prístup k liečeniu a vnútornému bádaniu mu je najbližší. Petr, s ktorým sme sa stretli na úžasnom silovom mieste Tri kopce v Malých Karpatoch nad Modrou, ku nám prvýkrát priviedol andského šamana Dona Sergia, aby tu spolu viedli niekoľkodňový meditačný a liečebný seminár. Prítomnosť tohoto skromného, charizmatického šamana pomohla hlbšie precítiť silu prírody a meditácii. Aj pre mňa, ako nezávislého pozorovateľa a kamerana, to bol úžasný zážitok.

Petr Chobot je rozhľadený človek s bohatými skúsenosťami a preto neprekvapí, že ho naša redaktorka Erika vyspovedala, okrem iného, aj z rôznych celospoločenských tém. Ak si máte chuť vypočuť originálne a presvedčivé názory o meditáciách, šamanizme, duchovnom napredovaní, globálnej politike, smutnej situácii juhoamerických indiánov a víziách o budúcnosti našej planéty, tak vám odporúčam tento zaujímavý rozhovor, v ktorom Petr rozpráva ľubozvučnou českou Slovenčinou 🙂

Ako môžme zachrániť nás a našu Zem


Kruh sily v lese v Malých Karpatoch

Šaman Don Sergio v prostredí ktoré ma najradšej

Spev a bubnovanie Dona Sergia sa nesie lesom

Rituálny tanec

Pôsobivý záver rituálu

Na prednáške

Riadená meditácia so šamanským otváraním energeticého centra

Meditácia v ľahu za zvukov uvoľňujúcej či stimulujúcej hudby

Don Sergio nás s nevšednými nástrojmi preniesol do amazonských pralesov

Náš prvý rozhovor s Petrom Chobotom tu – http://vimeo.com/28150140


Skúste si prečítať túto výbornú knihu:

Helena Rerichová – Energetické působení věcí a jemnohmotný svět – Neživé veci žijú svojím vlastným životom: zachytávajú podnety a informáce z okolitého sveta a uchovávajú ich, takže na nás dokážu spätne pôsobiť a ovplyvňovať naše životy bez toho, aby sme si to vôbec všimli. Takto funguje jemnohmotný svet, ktorý zatiaľ dobre nepoznáme a po ktorom na rozdiel od nášho hmotného sveta ani nepátrame.

Úryvok z knihy: Žádný předmět nezůstává ani dva po sobě jdoucí okamžiky totožný. Je tomu tak právě díky vrstvení vnějších vibrací díky změnám, které nepřetržitě probíhají přímo uvnitř. Na všem, co nás obklopuje, se s velkou silou zachycuje nejen to, co je dostupné zraku, ale i všechny skryté lidské myšlenky a pocity, které zde tvoří jakýsi filmový děj. Záznamy, skryté v předmětech, mají buď svůj původ ve Světle, nebo ve tmě. Nesporně existují věci, které přinášejí radost nebo žal, požehnání či prokletí, štěstí či neštěstí – vše záleží na množství a kvalitě jejich vibrací. Předměty, jež vlastnili svatí a asketové, jsou nasyceny blahodárnou aurou. Rovněž si ovšem můžeme představit, čím bude nasycen náramek patřící satanistovi vysokého stupně. Se starožitnostmi je proto třeba zacházet obzvlášť opatrně! Na mnoha z nich ulpělo plno jedu. Nemluvíme zde o lidech, ale o tom, čím obestírají vše kolem sebe. Lidé nevěnují pozornost proudu svých myšlenek a citů, ale obyčejné kameny, domovní zdi i okolní předměty je vnímají a zaznamenávají.

Pôvodná cena:7.90 EUR, Naša cena:6.32 EUR, Zľava:20.00 %


Súvisiace články:


 

(Prečítané 8 179 krát, 1 dnes)
 

2 Responses to Petr Chobot – Ako môžme zachrániť nás a našu Zem

  1. pripomienka píše:

    Mam len jednu poznamku k tomuto panovi Chobotovi. Rad by som zistil, preco sa snazi rozpravat po slovensky, ked mu evidentne lepsie ide cestina. Neskutocne mi pili usi jeho mix „cechoslovenciny“.. My sme predsa dokonale zvyknuti pocuvat cestinu, citat ceske knihy, pozerat filmy z ceskym dabingom. Uznavam ze naopak je to obycajne dost zle., teda, ze Cesi ovela menej zvladaju slovencinu. Dokonca som pocul o pripadoch Slovakov, pracujucich v CR, ktori sa museli naucit „mluvit“, lebo by mali problem s ceskymi kolegami. Domnievam sa, ze u nas nic take nehrozi. Ovela presvedcivejsie by bolo keby pan Chobot hovoril tak, ako mu zobak narastol,teda po cesky. Inak nemam vyhrady, je to celkom mily clovek, myslienky zaujimave… len ten prejav,je jedna katastrofa.