google27eaa3905ca3fee3.html

Žlčník a pečeň sú párové orgány. Žlčník je v priereze dutý orgán, jeho aktivita je nárazová, akčná. Je to typický prejav jangového typu energie. Pečeň je v priereze plný orgán, jej aktivita je neustála, plynulá. Je to typický prejav jinového typu energie.

Pečeň vyrába žlč, žlčník ju skladuje a v prípade potreby vypustí. Momentálnu potrebu žlče by pečeň nezvládla v danom momente vyprodukovať, preto je tu žlčník, ktorý ju skladuje „do zásoby“.

Žlčník je veľmi lenivý orgán. Treba ho neustále provokovať k činnosti. Najlepšími prostriedkami pre „provokáciu“ sú slanina, šľahačka a grapefruit. Grapefruitové jadierka obsahujú enzýmy, ktoré vplývajú na činnosť žlčníka (vyrábajú sa z nich tablety pre podporu činnosti a liečbu žlčníka). Ľudia, ktorí dlhodobo jedia stravu, ktorá neprovokuje žlčník k činnosti, majú s týmto orgánom postupom času problémy (napr. vegetariáni, iba surová strava a pod.).

Žlč je potrebná v tretej fáze spracovania potravy (oheň) a tiež zabezpečuje peristaltiku (pohyb) čriev. Ľuďom s poruchou funkčnosti žlčníka zle trávi a majú problém s vylučovaním. Sprievodným javom je plynatosť (hlavne po konzumácii múčnych kvasených jedál).

Z pohľadu orgánových hodín je aktívny žlčník od 23-01 hod a pečeň od 01-03 hod. Človek s oslabenou funkčnosťou žlčníka sa budí cca po polnoci, je podráždený, nervózny, depresívny. Ak sa zobudí okolo 2 hodiny v noci a nemôže aj dlhšiu dobu zaspať, jeho pečeň je zanesená množstvom odpadových látok. Často musí otvoriť ľadničku a niečo zjesť.

Stav žlčníka je v priamej úmere so psychikou (depresia, nechuť do života). Zlá funkcia žlčníka spôsobuje bolesti hlavy, závrate, znížený, alebo zvýšený krvný tlak, psychické problémy, nespavosť, nočné strachy, mory, problémy kostí, kĺbov, hustú krv, tromby. Kvalita vlasov (suché, krepové, bez lesku), pokožky (sivá, žltá, bez náznaku zdravej červene), žltá pokožka dlaní rúk, popraskaná pokožka na pätách chodidiel, bobkovitá a mastná stolica, slabá psychická odolnosť, zlá nálada, podráždenosť, neschopnosť preniesť sa cez urážku, precitlivelosť na zmeny počasia a mesiac v splne – všetko súvisí s oslabenou činnosťou žlčníka. Ak sú problémy so žlčníkom, v tenkom čreve všetko hnisá, tvoria sa plyny, neabsorbujú sa vitamíny. Keď do tenkého čreva neprúdi žlč, v čreve sa netvorí maz, nevstrebáva sa potrava, začínajú sa problémy s krvou. Nefunkčný, alebo vyrezaný žlčník má priamy vzťah ku vzniku cukrovky (diabetes).

Stav pečene je v priamej úmere so životnou silou. Syndróm chronickej únavy, ale aj akákoľvek alergia je iba problém nefunkčnej pečene. Zlá funkcia pečene spôsobuje astmu (chronická alergia), bronchitídu, suchú, drsnú pokožku tela, čierne škvrny na rukách, praskanie kĺbov, lupiny, horkosť v ústach.

Podľa Východnej múdrosti je žlčník vládca tela. Schéma jednoznačne vypovedá o tom, v akom poradí sú žlčníkom orgány ovplyvnené. Zo schémy je vidieť, ktoré orgány sú primárne ovplyvnené žlčníkom a ktoré sekundárne (cez iné orgány). Pečeň a ľadviny sú dva prelínajúce sa systémy, fungujú ako spojené nádoby.

V knihe Svízelná cesta k láske (z myšlienok sv. Hildegardy) od Wigharda Strehlowa sa píše :

„Z ohne člověk čerpá telesné teplo, ze vzduchu dech, z vody krev a ze země tělo (svaly a kostní hmotu). Ohni vděčí za vidění, vzduchu za sluch, vode za pohyb a zemi za chůzi.

                Stav žlčníka priamo úmerne súvisí so zrakom, dnešná moderná doba okuliarov odzrkadľuje stav žlčníkov súčasnej populácie. Okuliare majú okrem náhrady dobrého zraku ešte jeden neblahý dôsledok – bránia kontaktu duší cez pohľad očí.

Emócia hnevu (sídlom hnevu je srdce) vytvára tzv. čiernu žlč. Sídlom emócie zlosti je pečeň. Zlosť je chronická forma hnevu. Opäť citujem z myšlienok sv. Hildegrady (žila v 11. storočí) :

„O nezřízenosti (pozn. porušovanie istých noriem) – Sedí tu ako vlk se skříženýma nohama, aby sama všechno uchvátila, schrábla a spolkla.

Nezřízenost (immoderatio) praví : « Cokoli si přeji a vyhledám, to si také užiji a ničeho se nevzdám. Každé podráždění těla je mi pravou rozkoší. Jaký jsem, tak se vyžívám, a jednám, jak se mi hodí. »

Játra trpí nezřízeností víc než jiné orgány. Kto přecení svou míru, svou výkonnost, své síly přílišným jídlem, alkoholem, drogami, ztrácí míru. Jako následky jmenuje Hildegarda k ničemu nevedoucí těkáni myšlenek, únavu a slabost, srdeční závrať, nesmyslný smutek a vnitřní neschopnost obrany.

Největší škodu pro zdraví vidí Hildegarda v otravě nadměrným množstvím jídla, špatnou stravou, škodlivými látkami a kuchyňskými jedy (jahody, broskve, švestky a pór). Telo však otravuje i nedostatek dobrých vlastností. Zármutek, starosti, spěch a stres mohou vést k potlačovaným reakcím a výbuchům hněvu.

                Světobol, melancholie, trudnomyselnost a deprese jsou důvěrne známe pojmy pro mnoho lidí, protože jimi trpí. I mezi nimi jsou větší nebo menší výkyvy nálad. Všichni jsme někdy sklíčení : když selžeme, když se nám neco nezdaří nebo když utrpíme těžkou ztrátu. Všichni se někdy cítime jako v sedmém nebi, a bohužel i jako v pekle. Neexistuje stále vyrovnaná nebo dokonce stále radostná nálada. O tom jiste není sporu.

                Hildegarda z Bingenu má ovšem na mysli neco zcela jiného : lidi, kteří už neznají nebeskou radost a křečovite se snaží radovať se z tohoto hrbolatého světa. Není divu, že jsou zcela zaujatí světobolem, když mají na očích nouzi a bídu. Mohou tak propadnout smutku nebo melancholii a vidět jen černe. Ztráta nebeské radosti vede k pesimizmu.

Trudnomyslenost a deprese mohou dojít tak daleko, že dovedou člověka k zoufání a v nejhorším případe ho uštvou k smrti.

Depresi proto nelze vyléčíť prostředky na zlepšení nálady nebo antidepresivy. Ty naopak mohou postiženým dát právě tolik síly, aby si dokázali vzít život. Léčivá síla může přicházet jen z nebe, z přešťastné nebeské radosti a z vizí převzatých z Hildegardiných léků, které neutralizují příčinu – černou žluč.“

Na planéte Zem žijú 4 základné rasy a každá vládne jednému živlu. Biela rasa vládne živlu Oheň.  Ak by sa urobil celosvetový prieskum, ktorá rasa má najviac vyoperovaných žlčníkov, jednoznačne by vyhrala biela rasa. Dôvodom nie je ani tak nesprávne používanie živlu Oheň, ako nepochopenie dôvodu pobytu na tejto planéte, čoho samozrejmým dôsledkom je nesprávne používanie príslušného živla. Máme tu vznetové motory a akčné filmy, plné streľby, výbuchov a násilia namiesto ohňa duchovnosti, plameňa oduševnenia a prirodzenej radosti zo života, ktorá je oslavou Stvoriteľa. Serafíni sú ohnivé bytosti, ktoré sedia najbližšie pri jeho tróne a neustále spievajú ódu na oslavu Stvoriteľa.  Na Zemi sú podobnými bytosťami  vtáci, majú o niekoľko stupňov vyššiu teplotu krvi ako ľudské bytosti a už s príchodom nového dňa začnú trilkovať svoje vtáčie etudy oslavy života. A čo my, ľudia ? Koľko radosti z existencie prejavíme sebe a svojmu okoliu počas dňa ? Budhistické učenie tvrdí nasledovné : „Ak je pravdepodobnosť, že korytnačka, ktorá sa vynorí kvôli nadýchnutiu raz za 100 rokov, prestrčí pri vynorení hlavu akurát v otvore na mori plávajúceho nafukovacieho kolesa mizivá, pravdepodobnosť zrodenia duše v ľudskom tele je 1000 x menšia. Preto je potrebné si svoj život na Zemi nesmierne vážiť.

                Koncom marca 2017 príde na Slovensko ukrajinská liečiteľka MUDr. Elenka Vitaljevna Svitko. Naplánovali sme seminár v Bratislave, zameraný na prácu s telom, dušou a duchom. Mojim šťastím bolo, že som túto pani spoznal, genetickou predispozíciou jednej mojej rodovej línie je práve žlčník. Možno, keby som si nerobil pravidelne očistu pečene a žlčníka, dnes by som ho už mal pravdepodobne vyoperovaný, ale stále platí základné pravidlo, že telo je vozidlom duše a duša je vozidlom ducha. Nie je to iba o fyzickom tele.

POZOR! ZMENA DÁTUMU SEMINÁRA – Novy termín je 31.3. – 2.4.2017

Roman Bajus – masáže a poradenstvo, www.lamuzza.sk


Tip redakcie Eugenika:

Jelena Svitko – Recepty pro zdraví

Pestrý, bohatý receptár, založený na starodávnych skúsenostiach našich predkov, od obľúbenej ukrajinskej liečiteľky, čiže z nám relatívne blízkeho prostredia. Návody na liečivé prostriedky vonkajšieho i vnútorného použitia, vrátane receptov na zdravé jedlá. Prehľadne usporiadané podľa jednotlivých telesných častí a orgánov; podľa chorôb; pre krásu, dostatok energie, očistu a omladenie; podľa rôznych konkrétnych rastlín, plodov a ďalších prírodných produktov (ako napríklad med, liečivá hlina či drahé kamene). Nájdete tu pomoc azda v každej situácii, a tiež inšpiráciu pre zdravý život a prevenciu.

Ukážka:

Kaše jako obličejové masky:
1 lžíci ovesných vloček rozdrcených na prášek dejte do misky, přidejte mléko a žloutek. Naneste na pleť ve třech vrstvách – první vrstva proschne za pět minut, naneste na ni druhou vrstvu a po zaschnutí ještě vrstvu třetí. Masku smývejte nejdříve studenou a pak teplou vodou. Maska pohlcuje z povrchu kůže nečistoty, z pórů odvádí tuk a odpadní látky, vyživuje kůži, jež vstřebává otoky obličeje, a pleť obličeje a dekoltu se stává pružnější.
Uvařte 2 lžíce krupice ve 100 ml vody, přidejte 2 lžíce piva a 2 lžíce listů kopřivy. Naneste na kůži obličeje a nechte deset minut působit. Smyjte teplou vodou.
Pro kosmetické účely můžete používat též pohanku, rýži i jáhly.

Pôvodná cena: 14.20 EUR, Naša cena: 12.78 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 1.42 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 2 440 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.