google27eaa3905ca3fee3.html

A-975272-1346241685-9424.jpegHodnotiť jeho dielo mi príde ako neúctivé. Zároveň by som však rád vyzdvihol kvality v ňom obsiahnuté a ocenil tak dary, ktorých sa mi štúdiom jeho kníh dostalo. Vôbec sa nečudujem, že ho „znalci“ považujú za podvodníka – nezabúdajme, že časť ľudí takto onálepkovala dokonca i Madam Blavatskú a samotný Ježiš bol pre niektorých „žrút a pijan vína“! Som si istý, že takéto vyhlásenia dávajú vizitku len ich autorom a v žiadnom prípade sa nedotýkajú duchovnej veľkosti spomínaných, i keď by neprajníci iste radi.

Bezpochyby, autorov život je tak bohatý a líči ho tak farbisto, že sa miestami neubránime pochybnostiam, či sa nejedná o invenciu skôr, než o životopisné state. Mimoriadny rozprávačský talent a skvelý zmysel pre humor dáva krídla i náročnejším až tragickým pasážam a jediné, čo sa dá poradiť: „Neprestávajte dýchať!“

Vzácne sa tu snúbi forma s obsahom. Kvality obsiahnuté v texte nezaťažuje zbytočný pátos, či žonglérstvo cudzích slov a mätúcich pseudo-mysterióznych tajností. Sám autor hneď v úvode „upozorňuje“, že jeho knihy sú zrozumiteľné i pre laika a práve za týmto účelom boli napísané.

Duchovne osviežujúcim spôsobom prechádzame autorovým životom a riadky vyvolávajú tak mocné obrazy, až som mal miestami dojem, že pozerám výpravný veľkofilm. Je vzácne môcť sa dozvedieť o veciach ešte donedávna dostupných len úzkemu okruhu zasvätených. Šírenie ezoterických znalostí je súčasťou misie autora – sám uvádza, že bol za týmto účelom vybraný a Západ tak zrejme prvý krát dostal poriadnu možnosť nahliadnuť do príbehov lamasérií a ich Duchovnosti. Dokážeme túto príležitosť oceniť a chopiť sa jej?

Knihy Lobsanga Rampu sú ozajstnými bestsellermi – presné čísla nepoznám, no vyšli v mnohých krajinách a vo veľkých nákladoch. Oslovil a nadchol obrovské množstvo ľudí – sú to však skutočné príbehy? Spomeňme Karla Maya, ktorý prakticky bez toho, aby opustil rodné Nemecko, dokázal vytvoriť dielo, ktoré oslovuje znova a znova prichádzajúce generácie ako živý pomník priateľstva a cti. Ja osobne si myslím, že knihy Lobsanga Rampu sú pravdivé a mám aj teóriu, kde môžu prameniť miestami až fanatické podozrenia a osočovania autenticity autorových príbehov.

Nepochybujem, že existuje mnoho ľudí, ktorí sa už len pri predstave, že sú knihy pravdivé, môžu cítiť ohrození. Jednak oni samotní, ale aj ich viera vo svoje idoly. Veď život Lobsanga Rampu nasadzuje latku poriadne vysoko! Systém „nemôžem sa s ním rovnať, tak ho ohovorím a spochybním“ ostatne bol a je používaný proti všetkým nositeľom naozaj hodnotných informácií.

Hovorí sa, že ak niekto niečo naozaj vie, nerobí mu problém to vysvetliť tak, že tomu porozumie pri troche snahy každý. Samozrejme – pokiaľ je mu dovolené o tých veciach hovoriť. Lobsang Rampa to dostal dokonca za úlohu, čo je veľká česť. A my máme obrovské šťastie, že žijeme práve v tejto dobe, že vieme čítať a že napriek všetkým trampotám máme ešte stále pár drobných navyše, aby sme si mohli kúpiť knihu. Môj tip je teda jasný;)

Knihy Lobsanga Rampu:

P.S. Ak Vás zaujíma duchovný rast seriózne, určite si zožeňte aj jeho ŠKOLU EZOTERIKY. Sú tam informácie takého druhu a podané tak sympaticky a zrozumiteľne, že určite neoľutujete;)

„Oficiálne stránky“ nájdete na tejto adrese: http://www.lobsangrampa.org/cs/


Autor textu: Yezid

vydavateľ a šéfredaktor
www.cez-okno.netwww.kemet.sk


Tento článok z www.cez-okno.net môže byť šírený jedine celý, bez zmien a zadarmo, vrátane celej tejto poznámky (Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License)


Súvisiace články:


Špeciálna akcia:

Dr. Lobsang T. Rampa – Jaskyňa predkov

Toto je kniha o okultizme a sile človeka. Je plodom výcviku v tibetských kláštoroch a prináša poznanie dávnych predkov. Popisuje sa tu duchovná výuka (často veľmi drsná a neuveriteľná) malého chlapca, ktorý bol od útleho veku vychovávaný tibetskými lámami. Jeho neobyčajné nadanie, inteligencia a senzibilita mu otvorili brány k tomu najtajnejšiemu a najfantastickejšiemu, čo môže ľudská myseľ obsiahnuť.

Pôvodná cena: 9.90 EUR, Naša cena: 2.00 EUR

Zľava: 79.80 %, Ušetríte: 7.90 EUR


+

Dr. Lobsang T. Rampa – Kapitoly života

Slávny tajomný autor, narodený a vychovaný v Tibete a neskôr žijúci v Anglicku, rozpráva o mnohých záhadných javoch, o duchovných rozmeroch života, o náboženstvách a pravej podstate toho, čo učia, o okultizme, o smrti a znovuzrodení, o svojej mladosti v tibetských kláštoroch… Popritom odpovedá na otázky svojich čitateľov, ktoré umožňujú rozvíjať debatu na vyššie uvedené témy. Lobsang Rampa bol jedným z prvých popularizátorov východných náuk na Západe a zároveň nadšenec pre duchovný život a rozvoj vyšších kvalít ľudského vedomia. Lobsang Rampa bol jedným z prvých populizátorov východných náuk na Západe a zároveň nadšenec pre duchovný život a rozvoj vyšších kvalít ľudského vedomia.

Pôvodná cena: 11.20 EUR, Naša cena: 2.20 EUR, Zľava: 80.36 %, Ušetríte: 9.00 EUR


(Prečítané 469 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.