google27eaa3905ca3fee3.html

Knihy ma sprevádzajú po celý život. V detstve som vďaka nim už od štyroch rokov strhávala pozornosť okolia na seba. Je preto jasné, že som si ich obľúbila. Neskôr mi pomohli preplakať pubertu. Bola som v tom čase ľútostivá a nešťastná. Mala som problémy hlavne s mamou  a  tak, keď som sa nemohla vyplakať kvôli sporom a nepochopeniu vyplakala som sa do sýtosti pri Anne zo zeleného domu, alebo pri knihe Tancovala jedno leto.

Potom ma chytili detektívky. Predbehnúť vyšetrovateľa ma neuveriteľne bavilo, najmä keď som  čítala knihu odzadu. Z tohto žánru som skutočne milovala Američana Dashiella Hammetta, Maďara Rejto Jeno-ho, no a klasicky Škóta Conana Doyla s jeho vymysleným Sherlockom. A potom prišiel čas na poéziu, prišiel rok kedy som čítala (a občas aj písala) iba básne) Puškin, Majakovskij, Jesenin , môj milovaný Prevert, ale aj Mihálik, Kostra, Válek, Heine, Baudelair…(Možno preto, že som bola šialene zamilovaná).

Tieto všetky knihy znamenali iba radosť, príjemne prežitý čas, ale kniha, vlastne dve knihy, ktoré zmenili môj život boli Biblia a Nová zem od Eckarta Tolleho. Biblia ma zaujala, keď ju vysvetľoval na svojich prednáškach duchovný učiteľ Štefan Herceg – toľko odhalených symbolov a inotajov som dovtedy nikdy neodhaľovala. Je šťastím, ak vám ju má kto prerozprávať. Škoda, že to netrvalo dlhšie. No a Novú zem som objavila vďaka svojej dcére a stala sa na dlho mojou súkromnou Bibliou. Vlastne až dodnes. V každej škole by mala byť povinným čítaním, aby sa ľudia naučili poznať svoju dušu aj ego a vedeli ich vedome používať.

Keďže sa už desiatky rokov venujem objavovaniu alternatívnej medicíny, považujem už za svojich priateľov knihy Sineľnikova, Dahlkeho, Tepperweina, Vadima Zelanda… Keby som v každej oblasti života dostala také obrovské dary ako v tejto, bol by môj život prechádzka ružovou záhradou.


Erika Vincoureková – scenáristka, moderátorka, režisérka, dramaturgička, publicistka, prekladateľka a spisovateľka. Spoluzakladateľka TV Markíza a jej prvá šéfredaktorka publicistiky. Tamtiež autorka relácii Smotánka, Paľba a ďalších.

Šéfovala slovenskej edícii časopisu STORY, viedla Expres Internacionál aj Nový expres. Pracovala v štátnom rozhlase, ale aj v súkromnom Twiste, kde moderovala známu reláciu Presýpacie hodiny. Sama si zo svojej tvorby najviac cení dokument o Karlovi Krylovi Kdo jsem…?, pre ktorý napísala scenár na základe dobrého priateľstva s Karlom Krylom.

V poslednom čase sa prednostne venuje rozvoju osobnosti, motivácii ľudí k pohodovému a šťastnému životu, k propagácii alternatívneho života (dlhoročná autorka sprievodného programu výstavy Incheba Esoterika) a k podpore všetkého čo súvisí so zdravím, šťastím a radosťou.

Pracovala aj vo vydavateľstve Eugenika, kde, okrem mnohých článkov pre Blog.Eugenika (tu a tu), jej vyšla kniha Nič sa nekončí, všetko sa začína.


foto: Michal Šebeňa, pluska.sk


Súvisiace články:


 

(Prečítané 531 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.