google27eaa3905ca3fee3.html

Ak ste uvedomelí, akákoľvek myšlienka v danom okamihu napĺňa celý váš život a vy jej začnete venovať svoju pozornosť buď preto, aby ste ju naplnili, alebo aby ste jej unikli. Funguje to podobne, ako premietanie snímkov na premietačke. Každá snímka, na ktorú zrovna pozeráte, je v danú chvíľu obrazom vašej reality. Problém je, že svetlo premietačky vo vašom vnútri, nie je neustále zapnuté. Keď hovorím svetlo z premietačky, mám tým na mysli vaše uvedomenie, ktoré prichádza a zasa odchádza, pretože ste zatiaľ nedocielili úplného a trvalého stavu uvedomenia.

Mnohokrát aj v prípade, že máte otvorené oči a pohybujete sa, nie ste si vôbec vedomí svojej vlastnej existencie. Príklad z každodenného života: nasadnete do auta a idete polhodiny do práce, ale až v okamihu, kedy dorazíte na miesto, zaparkujete auto a vystúpite, si zrazu uvedomíte: „ Aha, práve som dorazil do práce!“ To znamená, že po celý čas, kedy ste šoférovali, bolo svetlo vašej vnútornej premietačky zhasnuté.

Žiadna snímka, ktorá sa nachádza v premietačke vo chvíli, keď je jej svetlo vypnuté, rovnako ako je vypnuté aj vaše uvedomenie, nie je súčasťou vášho života.Z týchto okamihov si nič nepamätáte. Keď sa svetlo opäť rozsvieti, keď sa navráti vaše uvedomenie, potom myšlienky, ktoré sa v tom okamihu objavia, stanú vašou súčasťou. To je veľká pravda. Váš život je súhrn všetkých myšlienok, nech už tých, ktoré máte v stave uvedomenia, či v stave, kedy je vaše uvedomenie vypnuté.

Nanešťastie dochádza k mnohým myšlienkam a mnohým závažným rozhodnutiam práve v dobe, kedy je vaše uvedomenie vypnuté. Takéto myšlienky i udalosti sú síce stále súčasťou vášho života, vy si ich však bohužiaľ nie ste vedomí a oni pritom celkom bez vášho vedomia závažne ovplyvňujú váš život.

Môžete si byť celkom istí, že každý okamih vášho života, ktorý uplynie, bez toho aby ste si ho boli vedomí, je utrpenie a vy si takto priamo, alebo nepriamo vytvárate ďalšiu situáciu pre zažívanie utrpenia. Rovnako, ako bliká smerovka vo vašom aute, keď odbočujete, tak bliká tiež vaše uvedomenie v najrôznejších rozhodujúcich okamžikoch, vy však kvôli nedostatku uvedomenia neviete, kedy svieti a kedy nie.

Nedávno som čítal nasledujúci vtip:

Muž nasadol do auta a naštartoval. Zapol blinker a požiadal svojho syna, aby sa pozrel, či svieti.
Syn naňho zvonku kričal: „ Áno, svieti…nesvieti…svieti….nesvieti…teraz svieti!“

Pokiaľ by ste videli prúd myšlienok vo svojej mysli, zrazu by vám došlo: „ Pane Bože, to všetko preniká do mojej mysle!Nemám ani poňatia, akým smerom sa uberám, neviem, čo sa deje v mojom vnútri!“

Hoci nie ste uvedomelí, ste presvedčení, že ste. To je vaša prvá a najväčšia životná ilúzia.

Pokiaľ budete neustále uvedomelí, prvýkrát v živote sa otvoríte realite, čo môže byť spočiatku veľmi intenzívne, pretože až do tej doby ste žili prevažne v nevedomí; nakoniec vám to však pomôže zažívať iba radosť a blaženosť.

PRVÁ PRAVDA: Nie ste si vedomí toho, čo sa vám deje priamo pred očami. Nepamätáte si svoj život tak, ako sa stal, ale pamätáte si ho iba taký, aký si ho pamätať chcete.

Skúste jednoduché cvičenie. Váš život je plný najrôznejších udalostí spojených s radosťou, utrpením, vinou, bolesťou a depresiou. Nevidíte svoj život taký, aký v skutočnosti je. Čo väčšinou robíte?Pamätáte si iba udalosti spojené s utrpením a tým si vytvárate myšlienkovú os, ktorá spája všetky myšlienky týkajúce sa utrpenia, z čoho si potom vytvoríte presvedčenie, že váš život nie je nič iného, než utrpenie. Myslíte si, že váš život je dlhý reťazec utrpenia.

Málokedy si vytvárate tiež myšlienkovú os radosti, veľmi zriedka si pamätáte a ukladáte radostné udalosti, ani si ich nespájate a nevytvárate si z nich radostnú myšlienkovú os. Z tohto dôvodu nikdy nemáte pocit, žeby bol život radostný. Nielenže máte radostných myšlienkových ôs veľmi málo, ale tie, ktoré máte, nie sú veľmi kvalitné. Väčšinou si opatrujete iba bolestné udalosti a spomienky, s ktorých pomocou získavate pocit, že život nie je nič iného, než bolesť a utrpenie. V okamihu, kedy tomu začnete veriť, toto tvrdenie nevedome posilujete, aj keď sa ho zároveň snažíte zlomiť.Pochopte, že pokiaľ budete vo svojom živote pokračovať neuvedomelí, vaše presvedčenie, že život je riadený buď bolestnou, alebo radostnou myšlienkovou osou, s vami zostane.

Pokiaľ sa cítite dobre vtedy, keď máte túžobné myšlienky, potom vždy, keď vám taká myšlienka vstúpi do mysle, vy si uvedomíte: „ Ja existujem.“ Pokiaľ sa naopak cítite dobre, keď máte násilné myšlienky, potom budete mať pocit, že naozaj žijete iba vtedy, keď do vašej mysle vstúpia práve takéto myšlienky.Ja to nazývam „bludný kruh“, pretože si týmto konaním posilujete v svojom živote negativitu. Táto negativita spôsobuje, že sa cítite viac nažive, vy si ju teda posilujete a priťahujete do svojho života.

Paramahamsa Nithyananda

Text je slovenský preklad z knihy: Přirozené osvícení, str.135-137


Vo vydavateľstve Eugenika vyšlo:

Paramahamsa Nithyananda – Přirozené osvícení – Kniha pre každého, kto túži žiť plným životom. Nájdete v nej hlboké pravdy a účinné metódy, ktoré vám pomôžu vyriečiť vnútorné konflikty a postúpiť do vyššej roviny vedomia. Mladý, súčasný duchovný majster nadšeným, živým a pritom úplne obyčajným spôsobom popisuje, čo je osvietenie, ako sa dá dosiahnuť a aké výhody prináša. Svoj výklad ilustruje poučnými príbehmi a konkrétnymi meditačnými návodmi. Jeho slová vo vás prebudia radosť zo života a dôveru v Existenciu.

Úryvok: Problém je, že většina lidí je přesvědčena, že se je někdo neustále snaží zranit, což není vůbec pravda, jelikož tím se pouze skrze ostatní promítá jejich vlastní nejistota. Velká spousta lidí nepociťuje žádnou vděčnost ke svým rodičům ani ke společnosti, jelikož mají pocit, že se na nich nějak podepsali, nebo jim nedali vše, co potřebovali. Pochopte, že díky své nynější inteligenci sice možná vidíte, že se vám v dětství či dospívání nedostalo od rodiny nebo společnosti správné mentální výbavy, nicméně ti, kdo vám dali vaše tělo, neměli ani nejmenší úmysl vás nějak narušit či o něco ochudit. Dali vám to, o čem byli přesvědčeni, že je to nejlepší, to je celé. V současnosti jste již rozumnější, proto se můžete přes tento pocit ublížení přenést a být jim vděční. Vědomě se rozhodněte, že po dobu příštích dvou dnů budete na vše reagovat pouze s čistou láskou a vděkem, a automaticky uvidíte každou osobu jako jedinečný výtvor Existence, jako odraz Božství. A nejenom to, vy také ke všemu a všem kolem vás pocítíte obrovský soucit.

Pôvodná cena: 14.60 EUR, Naša cena: 13.14 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 1.46 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 199 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.