google27eaa3905ca3fee3.html

Ste dlhodobo vystavení stresu? Potrebujete si fyzicky aj psychicky oddýchnuť a nemáte čas ani chuť na aktívnu športovú aktivitu? Ak ste si na všetky otázky odpovedali áno, tak čítajte ďalej.

Potrebujete sa odbremeniť od stresu a fyzicky si oddýchnuť? Potom je pre vás tým pravým orechovým wellness joga, ktorá spája charakteristické prvky wellness a jogy, čím zaručuje fyzický i psychický oddych. Mimochodom, tieto dva často používané pojmy si vysvetlíme osobitne.

Wellness joga = wellness + joga

Čo si predstavujete pod pojmom wellness? Určite ho spájate s pocitmi pohody, radosti a vyrovnanosti. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je wellness: „Stav úplnej fyzickej, duševnej a sociálnej pohody, nepredstavuje len neprítomnosť choroby alebo chyby“. Ak by sme chceli vytvoriť jednoduchú definíciu wellness, mohla by znieť takto: „Wellness je spôsob alebo proces, ktorého cieľom je úsilie o maximalizáciu svojho vlastného potenciálu. Ide o cielenú snahu zlepšiť svoj život vo všetkých aspektoch – fyzickom, psychickom, sociálnom i duchovnom, pretože všetky vplývajú na fungovanie človeka a vedú k spokojnosti so sebou samým a šťastnému životu.

Dostávame sa k druhému dôležitému pojmu, ktorým je joga. Podstata jogy je založená na tom, že ak chce človek žiť v harmónii so sebou samým a životným prostredím, musí dosiahnuť zjednotenie tela, duše a mysle. Joga sa snaží o dosiahnutie harmónie prostredníctvom asán, dýchania a meditácie. Asány alebo pozície v joge sa sústreďujú na rozvoj fyzickej stránky človeka. Mentálne zdravie upevňujú meditácie a dýchacie techniky.

Čo je teda wellness joga?

Wellness joga vychádza z poznania, že vnútorná rovnováha je kľúčom k šťastnému životu. Dôležité je, aby človek pochopil svoje vlastné telo, jeho limity i možnosti. Wellness joga je akýmsi kľúčom, ktorý pomáha jednotlivcovi spoznať anatómiu svojho tela a jeho potreby. Je cestou k slobode pohybu, pretože prostredníctvom jednotlivých pohybov sa jemne naťahuje spojivové tkanivo, ktoré sa nachádza v oblasti kĺbov. Ak človek dosiahne cieľ, teda spozná svoju fyzickú stránku, toto poznanie ho povedie k celkovej harmónii, ktorou je v joge vyváženosť medzi telom, dušou a mysľou.

Tento typ jogy je vhodný takmer pre všetkých. Avšak odporúča sa najmä tým, ktorí sú dlhodobo vystavení stresu a napätiu. Wellness joga napomáha efektívne zvládať stres. Je cestou k získaniu fyzickej a psychickej pohody. Je pravda, že proti stresu môžeme bojovať viacerými spôsobmi. Sú nimi pohybová aktivita resp. výkon, rovnako ako wellness procedúra v podobe relaxačnej masáže alebo sauny. Ak však nemáte chuť pravidelne športovať alebo si dopriať wellness procedúru, balíčkom 2 v 1 je pohodová wellness joga, kde si oddýchnete a načerpáte pozitívnu energiu.

Ukážka Wellness jogy (v angličtine)


Viac: http://joga.cvicte.sk/cvicte-sk/potrebujete-sa-zbavit-stresu-a-oddychnut-si-vie


Tip vydavateľstva Eugenika:

Gita Suini – Jóga a tajemství dlouhověkosti – Príručka predstavuje jogové pozície zvané ásany (názorne ilustrované), rozdelené na súbory pre začiatočníkov a pokročilých. Okrem toho uvádza aj dve varianty rozcvičky a cvičenie špeciálne vhodné pre ženy. Cvičenie ásan síce nedokáže vrátiť čas a priniesť ľuďom stratenú mladosť, ale dokáže starnutie aspoň trochu zastaviť a spomaliť.

Úryvok: Místo aby se člověk zahleděl do svého nitra a uvědomil si, jaké bohatství mu nabízejí zkušenosti získané během uplynulých let (moudrost, laskavost, pochopení a soucit), často propadne panice a začne žít v neustálém stresu kvůli vnějším změnám, ke kterým v jeho organismu dochází. Ve skutečnosti je však mládí pouze jednou z etap lidského života a touto etapou život zdaleka nekončí. Tím spíš, že procesu stárnutí podléhá všechno na světě. Musíme si uvědomit (a hlavně vnitřně přijmout), že stárnout je přirozené, že taková je prostě příroda. Samozřejmě že z této skutečnosti nemusíme být právě nadšení, ale nemá smysl se jí jakýmkoli způsobem bránit. Vůbec nejsmutnější je vidět ženy středního věku, které se snaží vypadat jako děvčata v pubertě. Pro nás ženy je velmi důležité to, abychom si svou odvěkou touhy být přitažlivé nepletly s urputným bojem proti tomu, aby v našem organismu docházelo ke změnám. Jóga pomáhá k tomu, abychom přijali sami sebe takové, jací jsme, vyrovnali se s nepříjemnými pocity a vrátili svému nitru harmonii a svému tělu zdraví. Je to duchovní nauka seberozvíjení a seberealizace, která člověku pomáhá pochopit, jak může rozvíjet své vnitřní předpoklady pro bohatý a mnohostranný život.

Pôvodná cena: 8.60 EUR, Naša cena: 6.88 EUR, Zľava: 20.00 %


Súvisiace články:


 

(Prečítané 1 260 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.