google27eaa3905ca3fee3.html

Možno sme mali šťastie, ak sme vyrastali sami uprostred džungle.Nikto nám nevkladal do hláv svoje myšlienky, nikto nás neočkoval svojimi strachmi a predsudkami.Ak by sme hodnotili svoj život len na základe skúseností, ktoré sme zažili a dopracovali sa k nim len svojim pričinením, pravdepodobne by sme prežili úžasné detstvo a mladosť. Asi by sme si spôsobili niekoľko menších „úrazov“, ktoré by nás naučili byť opatrnými. Inak by sme však brali čo nám život ponúka a tešili sa z rôznorodosti.

Pozrite sa však sami na seba. Čo z nás vyrástlo? Jasné, každý si niečo priniesol na tento svet. Zrodený pod lunou sme si priniesli charakterové črty, ktoré podliehajú vplyvom prostredia. Časom sa obrusujú, podľa toho, aký silný “ nepriateľ “ sa postaví do našej cesty. Obrusujú sa podľa toho, akého silného „nepriateľa “ sme schopní akceptovať vo svojej blízkosti. Každý sa od každého niečo naučíme. Od jedného vlastnostiam, ktoré nemáme a od druhého to, že nemáme byť ako on.

Ale čo sa vlastne učíme? Učíme sa byť niečím, niekým, kto by vyhovoval ostatným, či sa snažíme byť sami sebou? Každý z nás sa chce cítiť dobre. A nevieme, kde to DOBRE nájsť. A tak skúšame. Byť taký, byť onaký …

Stačí možno malý impulz, možno práve táto chvíľa. Predstavme si človeka, ktorý sa najviac podieľal na vašej výchove. Človek, čo vám hovoril: “ Tam nechoď,pozor ! Svet je zlý! Alebo vám vravel: „Si skvelý, šikovný, rozvíjaj svoj talent a užívaj si každý skvelý deň a všetko, čo ti prináša …. “

Žijeme traumy svojich rodičov. S akou krivdou žila vaša matka? Ako sa staval k životu váš otec? Videli ste ako dieťa, že ich postoj k životu je nesprávny, alebo ste si mysleli, že práve takto je to najlepšie? Naučila vás matka robiť si hrubú stenu pred niečím, čo nevedela riešiť?  Radila to aj vám, namiesto toho aby vás naučila správnemu uhlu pohľadu a vášmu právu na šťastie? Naučil vás otec radšej zavrieť oči a stáť bokom, keď bolo treba riešiť? Nič nespravím, tak nič nepokazím?

Pozrime sa sami na seba, ako sa na nás podpísali skúsenosti našich rodičov a starých rodičov. Dostaneme sa opäť do rovnakých situácií. Preto, lebo nás naučili rozmýšlať tak, ako rozmýšlali oni.

A teraz môžeme plakať a môžeme zúriť. Stali sme sa tým, čím sme sa stali. A neboli sme ochotní vybočiť zo životnej “ pózy“, do ktorej sme boli vtlačení.

Teraz plačeme, že nás neberú deti vážne, že nemáme rešpekt, že sme neprebudili svoju ženskosť a chceli sme od druhých to, čo nám nedali naši rodičia? Teraz plačeme, že to, čo zraňovalo našu matku aj starú matku zraňuje aj nás? Plačme! Dostaňme to zo seba von. A potom sa postavme na svoje vlastné nohy a začnime s nepoškvrneným rozumom budovať svoj nový svet.

Ozaj … Akú známku by ste dali za Vašu výchovu Vašim rodičom?

Vraj najväčšia odvaha v živote je priviesť na svet a vychovať dieťa. Plne súhlasím. 


Súvisiace články:


Vynikajúca kniha vydavateľstva Eugenika:

Marsha M. Lucas – Přeprogramuj svůj mozek na lásku – Neuropsychologička a psychoterapeutka vám príjemným, vtipným a zrozumiteľným spôsobom vysvetlí, ako funguje váš mozog vo vzťahoch. Lepšie tak pochopíte, ako ste dospeli k svojim súčasným vzťahovým vzorcom, a naučíte sa, ako si svoj mozog účinne preprogramovať. Zistíte, aké vnútorné pochody nám vlastne prebiehajú v mozgu; ako si výrazne zlepšiť schopnosť nadväzovať a pestovať uspokojivé vzťahy; čo stojí za chorobnou úzkosťou zo záväzkov – to všetko doplnené množstvom príkladov zo života a praktickými návodmi. S pomocou uvedených návodov a meditačných cvičení dokážete zmeniť navyknuté reakcie vo vzťahoch, založené na strachu; vybudovať si emočnú odolnosť; užívať si krajšie milovanie; pochopiť a zlepšiť svoje prežívanie lásky.

Ukážka:

Vraťme se nyní zpátky k Julii. To, že intelektuálně chápala souvislost se svými zážitky z dětství, bylo dobré, ale nestačilo to. Poté, co jsme probrali dilema, které měla v mozku uložené, proč u ní dochází ke zkratu a není schopna zůstat ve vztahu, začala s pravidelnou meditací na všímavost. Julia pociťovala postupné a trvalé zlepšování. Dokázala se ve vztazích správně rozhodovat, místo aby z nich v panice prchala. Po roce přijala Gregovu nabídku k sňatku.

Pôvodná cena: 9.20 EUR, Naša cena: 7.36 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.84 EUR


submissiveness-teaching-2


 

(Prečítané 13 936 krát, 1 dnes)

3 Responses to Žijeme traumy našich rodičov

  1. Eva Francová píše:

    Svým rodičům bych za svou výchovu dala jedničku. Ačkoliv dělali chyby, dělali je v té nejlepší víře a já jsem jim vděčná za jejich lásku i za jejich chyby, protože se z nich učím. Zkrátka dělali co mohli a co uměli a totéž děláme my jako rodiče a totéž budou dělat i naše děti jako rodiče. Láska je jediná věc, na které záleží.

  2. Ján Valent píše:

    Veľmi veľa rokov trvalo, než som sa dozvedel, niektoré dlhé roky utajené udalosti, Zo života rodičov a niektoré, bol to šok. Čo prežili.

  3. Bibi píše:

    Dakujem za pekny članok!! Bez vyčitiek, proste tak ako to je. Žijeme traumy svojich rodičov, ktorí žili traumy tých svojich. Do chvíle nech ich prestaneme žit. Vyplačme sa, dovolme si emocie, ktoré si tí pred nami nedovolili, dovolme si zmenu. A zmenme to, čo je treba.