google27eaa3905ca3fee3.html

Mirror-Mirror-outfits-image-mirror-mirror-outfits-36402312-500-700Vždy, keď nám Vesmír prihrá do cesty úžasného muža, máme tendencie domnievať sa, že to je konečne ON! Stelesnenie našich vysnívaných predstáv, túžob, očakávaní (a tých pár nedokonalostí, čo má, to sa časom nejako spraví…). Princ na bielom koni!

Ale prišla som na to, že je to omyl! Vopred sa ospravedlňujem za to, že svojou úvahou rúcam naše ružové ilúzie… Ale… Nejde o princa! Teda, nie že by ním dotyčný nebol, ale podstata nie je v ňom. Nejde o neho. Veď aj v tej rozprávke jeho historická rola bola v bozku, ktorým Snehulienku prebudil k životu. Nešlo o neho (preto všetky rozprávky v tomto čarovnom bode končia. „…a žili spolu šťastne, až kým nepomreli…“). Žiaľ, naše ego ľahko a rado uverí tomu, že tento zázrak je možný a mnohé z nás celý život čakáme toho Pravého, Princa z rozprávky, ktorý za nás bude riešiť všetky naše problémy, starať sa o nás, na rukách nás nosiť, večne a nehynúco nás milovať… Len v živote to stále nejako dostane trochu iný scenár.

Lebo nejde o princa. Ide o prebudenie Snehulienky k životu!

A on nie je ON, ale ZRKADLO, správa, že je čas na previerku, čas pozrieť sa do Zrkadla, ako na tom so svojim duševným vývojom som. Dobre sa dívajme do tohto Zrkadla, lebo celkom presne a verne zrkadlí náš stav. Vždy keď sa zadívame do jeho očí, nehľadajme tam Jeho a dôkazy Jeho lásky k nám, hľadajme tam SEBA! A dôkazy našej schopnosti zostať stáť vo svojom strede, vždy prítomná a vedomá si seba, toho, čo sa so mnou a vo mne deje, keď mi toto moje Zrkadlo ukazuje veci, ktoré ma zo stredu vyosujú. Keď tie bozky pália a štípu a keď mi toto Zrkadlo hovorí, že nie som najkrajšia na svete, že krajšia odo mňa je Snehulienka. Moja čistá duša! A o tú ide! Nájsť spojenie so sebou, svojou dušou a s ňou žiť šťastne v spojení až na veky.

Buďme teda bdelé a dívajme sa do nastaveného Zrkadla, kým z neho nezmizne obraz „zlej čarodejnice“ (nášho ega) a neobjaví sa v ňom obraz Snehulienky, našej duše.

Princ a jeho bozk je len nástrojom na zobudenie… Ale kto vie!? Možno má rozprávka nakoniec predsa len pravdu a potom, čo sa v Zrkadle objaví obraz Snehulienky, príde aj ON…!

PS: a keď sa to zrkadlo začne zahmlievať, možno je to len signál, že sa treba zase posunúť ďalej, chvíľu si dopriať času na spracovanie a otvoriť sa ďalšej skúške. Iste, dá sa (z mnohých dôvodov) začať robiť kompromisy, ustupovať, prispôsobovať sa (opäť v mene mnohých vecí – deti, majetok, rodina, strach, samota, …), ale vtedy je dôležité ustrážiť svoju rovnováhu, aby sa nám tieto ústupky nezačali podpisovať na tele, zdraví, či duševnej pohode (sorry, ale som presvedčená, že žiadny vzťah za toto nestojí, lebo napokon, ako vraví rozprávka: ide o Snehulienku! A jej prebudenie k životu!).

c3fd6f350563a5c3ffd7eb5212594fdb_large


Súvisiace články:


Tip na knihu od vydavateľstva Eugenika:

Valerij Sineľnikov – Recepty osudu – Úloha podvedomia v našom živote – Známy a obľúbený autor v 95 krátkych lekciách jasne vysvetľuje, ako máme žiť, konať a zmýšľať, aby bol náš život taký, aký ho chceme mať. Ako funguje naše podvedomie a ako s ním komunikovať; ako sa utvára náš osud; ako pomocou našich myšlienok meniť svet k lepšiemu; prečo vznikajú choroby a ako liečiť ich skutočnú príčinu; čo spôsobujú rôzne druhy negatívnych emócií a postojov; ako správne vnímať zámery a túžby; ako si udržiavať dobré vzťahy s ľuďmi; ako odráža realiita náš vnútorný svet…

Pôvodná cena: 8.60 EUR, Naša cena: 7.31 EUR,

Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 1.29 EUR


sitting-girl-on-window-1366x768


(Prečítané 1 040 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.