google27eaa3905ca3fee3.html

imageIba moje oči sa mohli hýbať

telo stuhnuté, meravé, krvi by si sa nebol dorezal, tak to vraveli niekedy starí ľudia. Nohy vystreté, ruky pozdĺž tela, hlava vztýčená k plafónu…

Len oči žijúce, schopné registrovať jeho pohyb… pohyb poskakujúceho malého čertíka, nezbedne skúmajúceho svet ľudí.

Naša bytovka bola vraj postavená na bažinách. Moja mama dodnes v nej bývajúca roky tvrdí, že sa nakláňa. Zvislé priamky tvorené z bočných stien okolitých domov a čoraz ťažšie zatvárajúce sa dvere pozornému divákovi dávajú na známosť, že zákony prírody víťazia nad statikmi.

Tektonické zlomy, bažiny, či spirituálne schopnosti osôb žijúcich v minulosti v tomto byte vytvorili kanál, ktorý umožnil pozorovať bytostiam z inej dimenzie náš svet.

Tak zmyslovo prebudená uprostred noci, paralyzovaná možno vlastným strachom pozorujem divadlo.

Hlava veľkého čerta je síce iba tieňom, ktorý sa usalašil medzi skriňami nad toaletným stolíkom… niet divu, lampa mestského osvetlenia nemilosrdne pleští do našej spálne. Čert otec asi dôverne pozná spiacich ľudí a tak si len sedí na okennej parapete a úchytkom sleduje malého synčeka. Možno, že toto je len darček k narodeninám, keď sa malý už nevedel dočkať, chcel vidieť ten iný svet. A tak si to plne užíva. Skáče okolo našej manželskej postele a má z tejto skutočnosti ohromnú radosť.

Zaspávam. Nemám pojem o čase, ale keď sa znovu zobudím viem, že to nebol sen. Zobudím sa a môžem pohybovať rukami a nohami…

Už dávno tam nebývame. Moje ťaživé chvíle nerozhodnosti a zúfalstva ma opustili... len pozorujem. Ten byt každé dva roky mení majiteľa. Posledné číslo osem krachujúcich ľudských vzťahov a osudov mi vraví, že rodina čertíkov sa pravidelne vracia.

Dnes môžem úprimne prehlásiť, že verím všetkému. Preto, lebo viem, že všetko existuje. Tak, ako sa všeobecne tvrdí: “ Čo si dokážeš predstaviť, to dokážeš aj spraviť “ …  každý človek je tvorcom a to, čo dokáže vytvoriť vo svojich predstavách, to sa zobrazí najprv v nehmotnej a potom aj v hmotnej realite. Trpaslíci? Ufo? Čertíkovia? Možno práve teraz svojimi myšlienkami vytvárame tento “ neskutočný “ svet.


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika na knihu:

Andrej Reutov – Hackeři snů 1 – Hledači ducha – Základom tejto neobyčajnej knihy sú skutočné príbehy ruskej skupiny experimentátorov, ktorých cieľom je vedieť sa pohybovať na inej úrovni reality – tej, ktorú prežívame v snoch. Fungujú v nej svojrázne zákonitosti a mnohé snové zážitky sú dokonca veľmi nebezpečné. Zároveň sa v tomto priestore odhaľujú tajomstvá světa a vesmíru. Svojou podstatou je uvedený materiál príbuzný knihám Carlosa Castanedu, náuke o tzv. lucidnom snení a podobným ezoterickým smerom.

Pôvodná cena: 8.57 EUR, Naša cena: 6.86 EUR

Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.71 EUR


(Prečítané 1 425 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.