google27eaa3905ca3fee3.html

Nám, tu, v horách, na sviatky stačí svätý pokoj. Nemusíme sa zodrieť pri chemickej dezinfekcii domácnosti. Vyberieme si plátna, vlnu a kožušiny a ušijeme si niečo dobré, niečo teplé, bo tejto noci bolo mínus desať a zima sa ešte nezačala, veď sme ešte neoslávili Slnovrat. Upečieme si voľačo chutné a budeme radi, že v našej blízkosti nie je nijaký hlučný obchod.

Že vraj niektoré duchovno je len pre vyvolených. Chvála divom. Ale ten Slnovrat pre istotu oslávime. Lebo obroda, vedomá obroda je vec dôležitá. Veru.

V dobe, keď na Zemi i v mori prebieha najväčšie vyhynutie živočíšnych druhov od konca druhohôr, v dobe, keď hladina spodnej vody klesá a hladina morí stúpa, v dobe, keď miznú posledné pralesy a vznikajú nové púšte, časť obyvateľov Zeme nakupuje v ošiali vianočných piesní, ktoré sľubujú vykúpenie tým, čo uveria v minulý zázrak. Vykúpenie obchodných domov je len ďalším zúfalým počinom tých, ktorí nevidia čaro tam, kde je, ale hľadajú ho tam, kde nie. Ale vedz, že je cesta duchovného naplnenia, a nie je to cesta spotreby. Tak už sa prebuď, ty snaživý tvorca pustatiny! Kým Hromovládny vodami zem splaví…


Súvisiace články:


 

(Prečítané 229 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.