google27eaa3905ca3fee3.html

imagcvcesMantry sú magické, liečebné, ochranné a dušu vyslobodzujúce piesne.

Pomáhajú zabudnúť na niekoho, nájsť samého seba, prestať robiť niektoré veci alebo zmeniť svoj postoj k svetu. Sú jedným z najhlbších nástrojov osobnej transformácie a najefektívnejších liekov na emočné a psychosomatické problémy. Pomáhajú nájsť vnútorný pokoj a mier. Keď opakujete nejaké slová stále dokola, ich význam, teda to, čo vnímame svojou ľavou – racionálnou hemisférou, akoby sa vyparil. Opakovanie slov umožní transcendentovať ich zmysel. Ak sa to podarí, slová vás už neodtŕhajú  od skutočnosti – od umenia byť tu a teraz. Opakovanie je teda v speve mantier veľmi dobrým spôsobom ako sa dostať za – či mimo posudzujúcu myseľ.

Problém  nás „ západniarov“ je , že ak sa nám nejaká mantra zapáči, raz si ju zaspievame a potom hneď čakáme účinok. Keď sa nič nedeje, kývneme rukou a na mantry zabudneme so slovami, že nefungujú. Keď dostane Tibeťan od svojho učiteľa mantru, spieva ju 108 krát 3x denne za sebou 49 dní. Potom to funguje. Keď človek začne robiť niečo nové /pozitívne/ za dva – tri mesiace sa v jeho mozgu jednotlivé neuróny prepoja nanovo a inak.

Čo sa deje v mysli človeka spievajúceho mantru? Ide o dychové cvičenie a následné zvýšenie kapacity pľúc, zvyšuje sa prísun kyslíka do mozgu. Ide aj o akúsi akustickú masáž nielen čelových dutín ale tiež dolných častí mozgu. Naviac ide o dokonalú relaxáciu v zmysle vypnutia neustáleho behu myšlienok, ktoré na seba nabaľujú negatívne emócie a tie zase štartujú produkciu adrenalínu.

Na ukážku mantry od Devi Premal:


Viac tu: http://naturlenka.webnode.sk/Súvisiace články:


Tip našej redakcie na knihu:

Osho – Cesta k upokojeniu mysle – Slávny duchovný učiteľ rozpráva o meditácii. Vysvetľuje rozdiel medzi bežným stavom mysle a stavom vedomia pri meditácii. Odpovedá na typické otázky, ktoré vznikajú, keď sa človek začne učiť meditovať. A nakoniec uvádza niekoľko originálnych meditačných postupov. Zmyslom meditácie, ako aj celého Oshovho učenia, je presvedčenie, že náš život má byť plný radostnej extázy a uvoľneného plynutia so životnou energiou.

Úryvok: Telo vám dáva správne signály, je veľmi múdre. Telo prežilo milióny rokov a vie, čo potrebujete. Nezrelá myseľ do všetkého zasahuje. Načúvajte vyzretému telu. Neradím vám, aby ste sa ním nechali spútať. Pokiaľ telu načúvate a ono nemá čo povedať, nevadí. Pokojné, uvoľnené telo bez napätia o nič nebojuje, nesnaží sa prilákať vašu pozornosť, lebo nepotrebuje, aby ste naplnili jeho potreby. Pokojné a tiché telo vám umožní dostať sa vyššie, vzlietnuť do výšin a stať sa bielym oblakom, no až keď sú jeho potreby skutočne uspokojené. Telo nie je váš nepriateľ, ale priateľ. Musíte nájsť most medzi sebou a svojím telom. Kým ho nenájdete, budete s telom v neustálom rozpore. Jedného dňa zistíte, že vaše telo je skutočnou svätyňou Boha.

Pôvodná cena: 7.90 EUR, Naša cena: 6.95 EUR, Zľava: 12.00 %


Congested_Void_by_interzone_mantra


 

(Prečítané 1 458 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.