google27eaa3905ca3fee3.html

10444718_900460666647536_2903117445019453917_nV poslednej dobe sa na verejnosti rôznym spôsobom skloňuje pojem „videnie bez použitia očí“. Metóda, ktorá prišla z Ruska, určite zasiahla povedomie bežných ľudí, pretože učí takej schopnosti, o ktorej by predtým málokto veril, že je možná.

Prvé zmienky o videní bez očí nájdeme už textoch starovekých civilizácií. Pred 15 – 20 rokmi sa touto schopnosťou zaoberal aj ruský akademik Bronikov alebo jej propagátor Kommisarov. Štúdie Ruskej akadémie vied, ktoré sú dostupné, hovoria o zvýšenej práci pravej mozgovej hemisféry pre videní bez očí a aj o tom, v ktorom mozgovom centre sa tvorí obraz. Psychologické štúdie z Univerzity v New Yorku hovoria o neškodnosti metódy z psychologického hľadiska.

Samozrejme objavili sa aj príspevky tvrdiace, že táto tematika je podvod a nič také ako videnie bez očí neexistuje. Ide tu len o schopnosť pripustiť, že o svete, vesmíre a naozajstných schopnostiach ľudského mozgu ešte máločo vieme … Je ešte veľa vedcami neobjavených a nepopísaných javov. Pripustiť, že existuje omnoho viac, ako náš hodnotový systém dokáže spracovať, je základ rozvoja našej ľudskej osobnosti. Tak ako povedal jeden z najmúdrejších ľudí svojej doby Sokrates: „ Viem, že nič neviem…“ Snažme sa uvedomiť si, že to, čo nevieme, je oveľa väčšie než to, čo vieme. Nikto z nás nie je tak múdry, aby sa nemal čo nové naučiť.

V rámci našej Školy intuície v 3balance academy sa venujeme rozvoju tých ľudských schopností, ktoré sa donedávna považovali za nadštandardné. Rôznymi zaujímavými metódami učíme dospelých aj deti rozvinúť intuíciu, telepatiu, vnímanie na diaľku … Robíme cvičenia na harmonizáciu hemisfér, zapájame techniky východných učení ako pránajámu, jóganidru či meditáciu. Na vyladenie „anténky“ využívame aj tanec a intuitívnu hru. Učíme ľudí posúvať svoje hranice.

Jednou z metód rozvoja pravej mozgovej hemisféry a intuície je aj technika videnia bez očí. Ako lektorka tejto metódy sledujem jej praktickú časť – využitie v živote. Máme kontakt s rodičmi takmer 100 detí, ktoré sa naučili vidieť bez očí. Skúsenosti rodičov sú mnohokrát neuveriteľné – drobné epizódky v živote detí nasvedčujú, že po prebudení centra príjmu mimozmyslových informácií vďaka aktivovaniu videnia bez očí, sa skokovým spôsobom zlepší intuícia . A nielen intuícia.

V bežnom živote sa to prejavuje rozhodnejším konaním detí, správnym výberom z možných alternatív, rýchlym nájdením zapotrošených zošitov či perfektným predvídaním situácií… Po takýchto pozitívnych skúsenostiach sa už aj rodičia častokrát vypytujú svojich ratolestí, ako sa majú rozhodnúť pri riešení svojich dospeláckych problémov.

Viacerí rodičia zhodnotili, že ich dieťa sa upokojilo, je emocionálne stabilnejšie, vie vycítiť emócie a nálady blízkych ľudí bez toho, aby ich videlo. Mamky si taktiež všimli, že deti sa začali viac hrávať s hračkami a menej na počítači, majú lepšiu predstavivosť, ktorú využívajú pri hre. Znie to naozaj neuveriteľne, ale aj zlepšená pamäť či logika sú častokrát výsledkom naštartovania videnia bez očí. Túto skúsenosť opísali piati rodičia detí, ktoré sa po kurze videnia zlepšili v matematike 🙂

64762_314467675409988_7078779682079630719_n

Radi sa s Vami podelíme o niekoľko zábavných epizód zo života detí s prebudenou intuíciou.

Pätnásťročný Filip sa jedno ráno prebudil na zvonenie budíka, hneď si však ľahol naspäť do postele. Vraj „ dnes mi idú odpadnúť prvé dve hodiny“! Filip si dobre pospal a keď prišiel o 10 00 do školy, spolužiaci mu povedali, že aj tak nič nevymeškal, lebo im odpadla matika a slovina 🙂

Jedenásťročný Boris pri jazde na U-rampe videl v mysli obraz, ako sa z vrecka vypadnutý mobil rozbil o betón. Preto si predvídavo položil svoj mobil na lavičku. Do troch minút vypadol z vrecka mobil jeho kamošovi a rozbil sa 🙁

Dvanásťročná Viki tvrdí, že vie, čo ide povedať jej kamarátka. Šesťročná Lenka vie, čo prečíta mama z knižky 🙂

Ocko desaťročnej karatistky Viki si všimol, že Viki nemusí vidieť súpera a napriek tomu intuitívne vykrýva údery.

Terezka hľadá kľúče rodičov so stopercentnou úspešnosťou. Adrián predpovedal, že na ďalší deň umrie jeho psík a žiaľ sa tak aj stalo.

Mnoho ďalších veľkých i malých neuveriteľných príbehov sa prihodilo veľkým i malým žiakom našej Školy intuície. Pre záujemcov o ďalší rozvoj sme vytvorili nadstavbové kurzy, ktoré sa stretávajú so stále narastajúcim záujmom.

V rámci blížiacich sa Vianoc sme pripravili pekné vianočné ponuky. Ak máte záujem darovať vašim blízkym darček, ktorý má doslova celoživotný zmysel, venujte im kurz v Škole intuície. Tešíme sa na Vás 🙂

Viac info na www.3balance.sk


10337718_247969762059780_5682084863915602926_n

10367799_247970175393072_1006537699654534489_n

10418964_974584102568525_3486872006089726789_n


Súvisiace články:


 

(Prečítané 1 348 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.