google27eaa3905ca3fee3.html

Marcel Vanek

Marcel Vanek je vzácna bytosť. Je to človek so zaujímavými posolstvami, silnými vhľadmi do situácií i správania sa ľudí a je to našťastie aj človek so sebareflexiou.

Mnohí hlásatelia veľkých zmien a právd, ktorí si radi hovoria channeleri, sprievodcovia a pod., tu posledné roky blúznili o úžasných zmenách, ktoré nás čakajú po magickom 21.12.2012 sa dnes tvária, akoby tieto „zaručené“ správy z vyšších sfér vôbec nikdy nevytrubovali do sveta. Prípadne sa z toho úplne detinsky vyviňujú výhovorkami, že oni predsa hovorili iba o jednej z možných alternatív…, no škoda reči, len potom neviem aký majú význam tzv. správy zhora – channelingy, ak je ich výklad iba variáciou na rôzne scénare budúcnosti. Ich hodnota je teda porovnateľná s dielami žánru fantasy a sci-fi. Majú svoj nesporný pôvab a význam, ukazujú nám život z nečakaných uhlov pohľadu, ale ak im veríme ako realite, tak sa s ňou úplne míňame (čo je bežný jav v náboženstvách vychádzajúcich z rôznych posvätných spisov – mýty a báje sú povýšené nad skutočné duchovno a spontaneitu). Z knihy Marcela Vaneka – Logické proroctví, si taktiež mnoho ľudí spravilo fetiš. A aj keď sám autor nikde nepíše o konkrétnom dátume katastrofy, mnohí ľudia v napätom očakávaní veľkých divov a zmien celkom automaticky naskočili práve na Mayské proroctvo. Nie inak aj samotný Marcel Vanek, ktorý tiež nabehol práve na tento program.

Veľkosť človeka je však aj v tom, ak si vie priznať vlastné omyly a prešľapy a to verejne a bez obáv. Marcel s tým nemá problém, ako sa môžte presvedčiť aj z videa tejto zaujímavej prednášky. Téma – dve rozdielne vnímania života – eufória a radosť. Je to každodenná a predsa silná téma, pretože Marcel má síce niekedy hlavu v oblakoch, ale nohami stojí pevne na zemi. Nadčasovosť jeho posolstiev som vždy vnímal na úrovni jeho vlastného originálneho sebapozorovania a bádania a úžasnej, niekedy až nekompromisne drsnej úprimnosti. Bohužiaľ, mnohí jeho verní fanúšikovia ho videli predovšetkým ako proroka (však veď bol v minulom živote Milarepa(!)) a teraz sa cítia ukrivdení a podvedení, čo sa odzrkadlilo aj na návštevnosti prednášky, kedy nás v inak vypredanej sále bolo sotva tridsať. Prednáška však stála ako vždy zato, nech sa páči:

Radosť a eufória, dva rozdielne motory ľudského životaSúvisiace články:


 

(Prečítané 1 241 krát, 1 dnes)
 

One Response to Marcel Vanek – Radosť a eufória, dva rozdielne motory ľudského života (video)

  1. Karol píše:

    Dobrý deň p. Vanek volám sa Karol som zo západného Slovanska obce Jakubov .Mám (škoda)66.r milujem šutre ako hovoríte vy ,niektoré ani nepoznám ale sú pre mňa vzácne lebo som také ešte nevidel .No ,ale mne ide o inú vec skúšam leštenie ,trolmovanie,vŕtanie -a toto mi robí starosť ,nemôžem zohnať vrtáčik 0,8-1-1,2-15mm Daju sa kopiť ale jeden -jedna dierka a to som rád.Dnes mi prišla zasielka Diamantové spiralové vrtáky Prokson 0,8 1,2mmverte alebo nie chcel som prevŕtať tigrie oko ANI SOM ho nepoškrábal a nie ešte prevrtať.PRETO Vás prosím poredťe mi vrták .Vraj je dobrý dentistický ??? Až by ste mal vôlu a čas poslal by som vzorky -bez návratu na popísanie niektorých šutrov . Alebo aspoň mailom fotografie.Ďakujem Karol Bobák Jakubov č.m.t.0915700214