google27eaa3905ca3fee3.html

jjjjjindexMusím dnes prijať viceguvernéra Japonskej národnej banky, klesajúci rubeľ mi robí starosti. On je tiež toho názoru … treba spraviť adekvátne opatrenia, lebo naše portfólio môže byť pod tlakom verejnej mienky ohrozené. Tak mi včera volal, vraj letí dnes z Ruska, či by sa mohol neoficiálne zastaviť. Vraví: “ Situácia je vážna, aj keď ... “

No a poobede mám na 14:20 ohláseného generálneho manažéra Phila Collinsa … tohoto chlapa nemám rada. Zase mi donesie ten najdrahší a najväčší parfém a bude útočiť na moje city. Už ma pozná za tie roky spolupráce, … kde mám slabé „miesto.

To, že idem na obed do luxusnej reštaurácie s bývalým spolužiakom…  o tom radšej ani nehovorím. Ak bude chcieť protekciu u generálneho … musela by som si vypočuť jeho „posudok“ … zase má vraj nejaký nový objav, ktorému mozog spadol do podprsenky.

„Potom tam mám niečo o 18:40…  ale môžeš ma aj zabiť, neviem si spomenúť čo to je. Musím sa pozrieť do plánovača… Večer idem na nechtíky, ale to ešte musím zavolať tej Erike, či ako sa volá… Vieš, ku nej chodí aj Madona a je veľmi spokojná.“
A medzi tým Japoncom a obedom by si si na mňa našla čas?

S vykrútenými kútikmi úst si môj muž oblieka bundu a bez predstieranej starostlivosti, ako každý deň sa ma pýta:

„Čo dnes budeš robkať?“

Nechcela som mu tuctovo odpovedať, že si zase, ako už mnoho rokov sadnem za šijací stroj, nacapím si na uši sluchátka… treba ešte povysávať … prach utieram len dvakrát do roka.

Dostala som otázku. Ja v tom mám jasno. Každý pohyb, ktorý dnes spravím je riadený myšlienkou, ktorú som na základe mojich presvedčení vytvorila v hlave.

Teraz vám dám otázku ja. Je každý pohyb, ktorý ste dnes spravili výsledkom myšlienok o ktorých ste presvedčení, že sú pre vás tie správne? Alebo svojím konaním len vypĺňate mozaiku prianí niekoho iného?

Otvorene sa vás pýtam: „Žijete život podľa svojich predstáv…. ?“

No a medzi 14:40 a 15:20 … áno, viem robiť veľa vecí. Ale prezradím vám, že jednu vec neviem.

A ani sa ju v tomto živote nenaučím. Neviem sa lyžovať. A ak sa ma spýtate prečo, jednoducho vám odpoviem, …    nemusím vedieť všetko.

Však Pali …

(Úryvok z pripravovanej knihy poviedok: V mojej hlave)


Súvisiace články:


Tip našej redakcie na knihu:

Anatolij Někrasov – Smysl života a naše role v něm – Táto kniha prináša duchovné a psychologické poznatky, ktoré môže vo svoj prospech využiť každý z nás. Skúma problémy fyzického, psychického aj energetického zdravia – samoty, rodinných vzťahov, milostných trojuholníkov, vzájomných vzťahov v spoločnosti aj vážnych ochorení. Kniha vychádza z rozsiahlej terapeutickej praxe autora. Pomáha vyhnúť sa mnohým problémom a nájsť riešenie rôznych životných úloh – jednoducho ponúka metódu, ako celkove zmeniť svoj život k lepšiemu a byť oveľa šťastnejší.

 Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 7.12 EUR

Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.78 EUR


(Prečítané 1 026 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.