google27eaa3905ca3fee3.html

lk

Múdry človek sa sústredí na to, čo je vhodné. Ak svojou pozornosťou  zachytí o  vec, ktorá sa preňho javí ako nevhodná, uvedomuje si jej zákonitosť vo vesmíre, vo svete, no neviaže sa k nej, ide ďalej. Po svojej ceste.

Vyhľadáva veci, ktoré sú v tej chvíli podstatné a inými vecami sa natoľko nezaoberá. Konanie múdreho človeka je prirodzené. Aj zvieratá majú svoje zdravé vnímanie rozvinuté na patričnej úrovni. Jeleň spasie dobrú trávu, na dobrú trávu upriami svoju pozornosť. Ak natrafí na bodľačie, nešomre nad ním, nehundre, nenadskakuje nad pichľavou či nevoňavou trávou, ale ide ďalej – hľadajúc dobré. To je prirodzené. To je zdravé. Zdravé vnímanie je predpokladom zdravého konania a zdravého stavu. To vedie k zdravému životu. Keď sa chcete dostať do stavu zdravého vnímania a do stavu rozjímania, takisto ako jeleň upriami svoju pozornosť na vhodnú, dobrú trávu, tak vy upriamite pozornosť na vhodnú, čistú živu. Prijímate ju zo Zdroja. Tento dar dostaneme cez zdravé vnímanie. Nie je to žiadna vysoká veda, je to priame vedomie,  jednoduché a účinné.

Môžete zatajiť dych a rozjímať. Zdravé vedomie, cítenie, konanie, zdravé vnímanie  treba obnovovať. Kedykoľvek človek skĺzne z cesty, je vhodné sústrediť silu a dostať sa do zdravého stavu. Každé rozjímanie je oknom k tomuto stavu. V rozjímaní sa vzdajte nepriaznivých myšlienok a nepriaznivého videnia – pozerajte na pestré prírodné obrazy plné čarokrásnych svetiel, nechajte ich k sebe prúdiť – vo svete je ich predsa neúrekom. To vás naladí na zdravé videnie a vnímanie. Potom vnímajte okolitý svet – je iný, ako bežné ľudské predstavy. Ale to svetlo v ňom predsa je, v každej častici, v každej bytosti. Obnovujte si zdravé vnímanie znovu a znovu, udomácňujte sa v ňom.

KVET

Jak miluje sa zelinka so svetom?
Kvetom.
Čím je tak pôvabný na hliadzu kvet?
Jasom. Bo svetlom jagá sa svet.
Motýle, včely, cuciakom – pusou
sajú tú šťavu voňavú.
Ľudkovia – aha – mocú sa lúkou,
kvety do vázy zbierajú.
Ty dnes nezbieraj. Je sviatok ducha.
Nechaj tie kvety motýľom.
Vnímaj tú svadbu! Chrám – to je lúka!
Chvejú sa v tanci plodivom.
Na lúke kvety pôvabom čnejú
na obdiv od rána k večeru.
Vnímaj to…miesto… v srdci je veru –
v duši ti rozkvitne na mieru.

Ukážka z nového vydania knihy ČARO PRÍRODY, autor – Žiarislav


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika:

Peter Weleslaw Kuzmišín – Bohovia starých Slovanov318-bohovia-starych-slovanov_1442578040_medium

Jedinečné dielo! Slovami autora:
Svarog, Perún, Veles – kto by nepoznal tieto staré slovanské božstvá? To som si myslel pôvodne i ja predtým, než som začal pracovať na tejto knihe. Prišiel som však na to, že väčšina z nás vie o božstvách našich predkov veľmi málo. Poznáme rôzne staroveké  mýty: grécke, rímske… poznáme množstvo božstiev indických či tibetských, ba aj o Ódinovi alebo Thórovi toho vieme viac, ako o našich pôvodných slovanských božstvách. A tak som sa podujal na napísanie tejto knihy, ktorá nemá byť vedeckou publikáciou, ale skôr takou slovanskou Odyseou. Nájdete tu staré, takmer zabudnuté legendy, ako aj opisy bohov a démonov slovanského panteónu. Dozviete sa, ako asi naši predkovia svojich bohov vzývali, ako sa k nim modlili aj čo im obetovali.

Pri písaní som čerpal informácie z rôznych zdrojov. Nielen zo slovenských či českých, ale aj z poľských, a v neposlednom rade ruských a ukrajinských.“

Pôvodná cena: 13.20 EUR, Naša cena: 11.88 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 1.32 EUR


(Prečítané 212 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.