google27eaa3905ca3fee3.html

Táto kryštalická soľ je vyťažená z jedného z najstarších prírodných zdrojov na zemi, z juhozápadných fosílií Himalájí. Kryštalická soľ vznikla vyschnutím pramora, spôsobeným klimatickým zmenami, pred vyše 220 miliónmi rokov. Dnes je uložená v hĺbke približne 400 – 600 metrov, chránená pred akýmkoľvek súčasným znečistením životného prostredia. Je preto bez nečistôt, ktoré sa nachádzajú v dnešných moriach, a bohatá na minerálne látky.

Ako mi pomôže organická soľ:

 • Rozpúšťa v tele usadeniny chloridu sodného, ktorý tu s vápnikom, cholesterolom a inými látkami skryštalizoval. Napríklad v podobe kameňov , alebo priamo v kĺboch a tkanivách.
 • Pôsobí prečisťujúco na žalúdok, črevá – ráno na lačný žalúdok lyžičku soľanky zapiť vodou. Je však potrebné radikálne vylúčite chlorid sodný aj silne spracované potraviny plné chloridu sodného zo svojej stravy. V tomto prípade dostanete do tele veľmi malé – takmer žiadne množstvo soli. Preto že v rastlinnej strave jej je zanedbateľne málo.
 • Upraví takmer okamžite krvný tlak, ak pri tom budete piť hodne vody a obmedzíte, alebo vyradíte kompletne niektoré druhy choroboplodných jedál. Najneskôr za 3 – 6 mesiace zrazíte svoj tlak na normálny stav. Týka sa to približne 80 – 90 % ľudí, čo majú problémy s tlakom. Ináč sa úprava prejaví už po 2 – 3 dňoch.
 • Pôsobí proti astme a alergiám.
 • Zábaly 10 % soľného roztoku tlmia rapídne horúčku a bolesti svalov.
 • 1 % roztok je vynikajúca vec na čistenie očí a nosnej dutiny. Krv obsahuje približne 1 % soli. A teda smiete takýto roztok bez problémov natiahnuť cez nosné dierky priamo do vnútra a cez pusu, alebo druhú dierku ho vytlačiť. Nebude Vás v nose nič páliť a zdezinfikujete vnútorné dutiny.
 • 10 % roztok vhodný na čistenie rán, pokožky – kožné choroby, uši …

Príprava soľanky:

Himalájsku soľ nasypte do vody (napríklad do zaváraninového pohára s viečkom). Musí vzniknúť nasýtený roztok – 26% koncentrácie – viete to podľa toho, že na spodku Vám ostane nerozpustená soľ. V tomto stave je to potrebné udržovať a roztok bude stabilný.

Soľný roztok používajte nasledovne : 

Na cca 70 kg postavu užívajte jednu kávovú lyžičku soľanky denne – POZOR opäť len s dodatkom, že ste radikálne zredukovali príjem chloridu sodného a silne spracovanej stravy, kde sa tento nachádza. Ak vážite podstatne viac, alebo menej, prípadne pri deťoch – jednoducho odhadnite množstvo smerom na hor, alebo na dol. Nebojte sa množstva smerom nahor hlavne pokiaľ máte nadváhu , tak Vám to dokonca ešte viac prospeje. Kyslosť nahromadená v tukových bunkách teda v obezite ako takej a aj v kĺboch, chrupavkách a pod. má ešte lepšiu možnosť sa uvoľňovať.

Každé ráno na prázdny žalúdok nalejte jednu kávovú lyžičku z roztoku do pohára čistej vody a následne vypite. Pred tým, ako si naberiete lyžičku soľanku , tak pohárom riadne zatraste, alebo jednoducho lyžičkou zamiešajte. Lebo hustejšia časť, ktorá sa zdržuje na dne pohára sa musí riadne premiešať. Jednu kávovú lyžičku soľanky si vlejte do takého množstva vody, aké Vám najlepšie chutí – minimálne 2 – 3 dcl.

Ak pocítite únavu počas dňa – kľudne si dajte ďalšiu takúto lyžičku soli namiesto kávy. Ak ste napríklad tvrdo fyzicky pracovali, tak ste stratili potením a pod. veľa soli . Nebojte sa ju takto nahradiť.

Následne po vypití soľného roztoku zapite takto pripravený nápoj maximálnym množstvom ďalšej čistej vody aké ste v stave vypiť. Minimálne ďalších 2 – 3 dcl ak môžete tak ideálne viac. To do vás zo začiatku nepôjde, ale po určitom čase sa telo znova zavodní a bude vďačné, za tento váš nový móres.

Za každú cenu vypite počas celého dňa maximálne množstvo vody aké ste v stave vypiť. Napomôžete tým soli pracovať na vašich problémoch.

Čo vás s vysokou pravdepodobnosťou čaká ak naskočíte na kúru, čo je hore opísaná :

Ak sa vám takéto množstvo vody spolu so soľankou podarí vypiť , čo nie je žiadny problém chce to trochu cviku a sebadisciplíny

Ak sa vám podarí aspoň jemne zredukovať mäso , mlieko, vajcia syry

Ak ste v stave aspoň jemne zredukovať cukry a zbytočné tuky

Ak ste ochotní radikálne vyradiť chlorid sodný a aj silne spracované potraviny tak máte šancu zažiť zázraky v podobe : 

 • úpravy tlaku
 • schudnutia
 • vyčistenia pokožky
 • zmiznú astmy a alergie
 • zmizne bolesť žalúdka, pálenie záhy
 • zmiznú bolesti hlavy
 • zmiznú bolesti kĺbov a typická ranná tuhosť kĺbov
 • zmiznú aj dlhoročné migrény

mohol by som tu vymenovať obrovský zoznam ďalších chorôb, ktoré dostanete pod kontrolu len soľou a množstvom vody a pomocou úpravy stravy.

Čo iné môžete s Himalájskou soľou liečiť :

OČI – 1 % roztok – do jedného – dvoch rokov dokážete znížiť a možno celkom odstrániť dioptrie. Štamprlík na oko – otočiť smerom nahor a gúľať priamo otvorenými očami v roztoku. Každý deň napríklad pri televízore a pod.

ZUBY – 26 % roztok zubný kameň odstránite vo veľmi krátkej dobe – maximálne za 1 mesiac komplet : vezmite si malý štamprlík – najmenší aký máte v domácnosti. Nalejte do neho z vášho roztoku len celkom malé množstvo – tak aby ste boli v stave v tomto štamprlíku namočiť zubnú kefku. A takto si umývajte zuby.

ZÁPACH Z PUSY – 10 % roztok odstránite natrvalo za predpokladu, že ho máte a zlepšíte hygienu v ústnej dutine . Jednoducho vyplachovať – preglgávať v puse. Zápach v puse robí nesprávna strava v žalúdku, alebo pokazené zuby, prípadne iné choroby ústnej dutiny. Tak že touto cestou používať soľ je len tak trochu ako keď ometáte prach na ceste. Treba vyriešiť pôvod zápachu.

ASTMA – ALERGIE – všetky problémy spojené s dýchacími cestami, dokážete urobiť zázraky.

V tejto oblasti ste v stave rapídne eliminovať v krátkej dobe množstvo problémov. Viem, že to znie neuveriteľne, ale proste – Soľ nad Zlato , alebo Soľ nad Lieky, alebo SOĽ nad doterajší neaktualizovaným rozum.

DETOXIKÁCIA TELA – kúpeľom min 1 % roztok – v priebehu 20 minút viditeľné výsledky. Kúpeľ musí trvať min 40- 60 minút a musí byť dodržaná stála teplota vody v min 37 stupňov, ináč soľ neprenikne cez otvory v koži do tela. To znamená, že ako sa voda bude ochladzovať, bude treba pripúšťať ďalšiu horúcu vodu a vyrovnávať teplotu. A teda je potrebné teplotu kontrolovať teplomerom. Soľ na celú vaňu smie byť pre mnohých dosť drahá. Tak si jednoducho urobte kúpeľ len do lavóra a poseďte si pri ňom – nohy pekne ponoriť a čakať. Budete šokovaný podivuhodnou masnotou, ktorá sa vám cez póry v chodidlách dostane von.

ZRÝCHLENÉ HOJENIE – čerstvé rany do 3,5 % roztoku, ináč do 10 % roztok týka sa aj jaziev, zápalov, bolestí kĺbov, prechladnutia, nádchy, chrípky .

UŠI– 1% roztok , alebo ako prírodná náhrada za ušné kvapky. Namočiť tyčinku, alebo vatu do roztoku a bežne ako aj s inými prostriedkami vymývať.

ZÁPACH Z PODPAZUŠIA – do 10 % roztok , ak máte problémy s nadmerným potením, dokážete ho odstrániť. Ale zase to je len ako kozmetika. Riešte problém zo stravou a zmizne problém zo zápachom.

POKOŽKA TVÁRE – 1% roztok denno denným umývaním vyhladíte vrásky, odstránite akné a iné problémy na tvári. Umyť tvár a vodu neutierať, ale nechať soľ zaschnúť na pokožke.

EKZÉMY – psoriasis a iné napr na rukách, nohách, tele – začať 3% roztokom a stupňovať až na 8–10%. Užívanie : do roztoku namočiť handru a touto obaliť príslušnú plochu napríklad ruku, alebo nohu. Ak obalenie nie je možné, tak prikladať handru na postihnuté miesto.

Autor: Jozef Lupták, Zdroj: Nový pohľad


Netradičný spôsob prípravy jedál na „pavnici“ z himálajskej soli. Vyprážať je vhodné na olivovom oleji alebo masle. Tento blok soli jemne oslí potravinu a je ho možné použiť v rúre, na priamom ohni, alebo grile. Soľný plát je antisepetický a ľahko umývateľný.


Vydavateľstvo Eugenika odporúča túto skvelú knihu:

Gennadij Malachov – Dokonalá očista těla (2. přepracované vydání)
Očista karmy, mysli i fyzického těla

Všetci vieme, že ľudský organizmus sa v priebehu života nielen opotrebováva, ale aj znečisťuje. Môžeme však svoj organizmus prečistiť a zbaviť všetkého, čo vyvoláva otravu, zápach, nepekný pohľad, nepríjemný stav. Dokonalá očista je možná, pre mnohých dokonca nevyhnutná, ak sa chcú zbaviť chronických zdravotných i psychických ťažkostí. V tejto knihe sa stretnete s neuveriteľne podrobnou metodikou používania rôznych očistných postupov. Najmä očisťovanie s pomocou moču je rozpracované pre každý jednotlivý vnútorný orgán, ako pečeň, črevný trakt, žlčník, ľadviny a pod. Uvádzajú sa tu aj rôzne ľudové metódy, často hraničiace až s primitívnou tradičnou mágiou a poverčivosťou, autor ich však veľmi zaujímavo vysvetľuje a analyzuje.

Ako napovedá názov, Malachov sa neobmedzuje len na fyzické telo človeka. Hlbinným a celistvým spôsobom nazerá na ľudskú bytosť predovšetkým ako na dušu, ktorá sa má usilovať o dobro, lásku, súcit a mravnosť. Akékoľvek negatívne pocity, hnev, závisť, ukrivdenosť, pýcha či nespokojnosť narúšajú naše energetické pole a spôsobujú problémy – od chorôb až po nešťastný osud a neúspech. Podľa Malachova je nesmierne dôležité očisťovať aj – a najmä – svoju dušu: pokáním, prehodnotením svojich postojov a reakcií, zbavením sa akéhokoľvek hnevu a nenávisti. Uvádzajú sa tu konkrétne návody na očistu vedomia a psychoenergetického poľa človeka, ktoré fungujú veľmi jednoducho a pritom vysoko účinne. Malachov rozoberá aj pojem karmy a vysvetľuje čitateľom, ako vzniká a narastá karma spôsobujúca nepríjemné udalosti v živote človeka, a ako je možné uvedomelým postojom a správaním očistiť aj svoju karmu.

Pôvodná cena: 11.20 EUR, Naša cena: 10.08 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


 

(Prečítané 66 617 krát, 1 dnes)

8 Responses to Čo môžeme liečiť Himalájskou soľou

 1. Gabika píše:

  zakúpila som si himalájsku soľ na prečistenie organizmu a odkyslenie, no návod na prípravu ,,soľanky,, je nepresný. Nie je uvedené ,,aké množstvo soli,, rozpustíme v ,,akom veľkom,, zaváraninovom pohári. Prosím o upresnenie.

  • janaR píše:

   Soľ ako náhle sa dostane do vody, tak sa začne rozpúšťať. Vzniká slaný roztok – soľanka.
   Rozpúšťanie je obmedzené do hodnoty 26 % soli vo vode. To znamená, že ak je napríklad v pohári s vodou dostatočné množstvo soli, tak sa táto rozpustí približne do 20 – 40 minút až na hranicu 26 %.Teda vznikne soľný roztok s obsahom soli 26 %. Ďalšie rozpúšťanie soli sa zastaví.Nie je možné dosiahnuť roztok sýtejší, vyšší ako 26 %. Preto je potrebné,aby na dne pohára ostalo dostatočnémnožstvo soli.

   • stanka píše:

    A ako urobim 1% roztok, prosim, vie niekto poradit?

    • Nevšedko píše:

     Tak napriklad, ak mate trpezlivost, tak jednu kavovu lyzicku soli a sto rovnakych lyziciek vody. Alebo si zistite aky objem ma lyzicka (napriklad natiahnutim vody do injekcnej striekacky) a vynasobte krat sto. Urcite existuju aj ine moznosti.

 2. Monika píše:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, čo sa stane, ak neznížime množstvo chloridu sodného počas pitia soľanky? Ak chloridom sodným budeme soliť, jesť napr. párky a iné pokrmy, v ktorých sa nachádza? Je odporúčané prejsť na solenie pokrmov himalájskou soľou?

 3. Marta Holá píše:

  Tak to s tým zubným kameňom nefunguje. Aspoň nie u mňa

 4. Elena - Illka píše:

  Prosím Vás ako pôsobí himalájska soľ na ochorenie štítnej žľazy?

 5. emilia niznerova píše:

  Prosím vás koľko krát mozem vypyť 1 kavovu lyžičku Him.solia 1,5 dl vody s polkou vyždímaného citrõnu pri veľmi silných bolestiach hlavy ok krčnej chrbtice velmi prosím o vašu radu ďakujeme