google27eaa3905ca3fee3.html

Maple_soyrupVýskum na Univerzite Rhode Island preukázal, že javorový sirup obsahuje telu prospešných 54 zlučenin a antioxidantov, ktoré pôsobia proti zápalom a majú antioxidačné účinky. Niektoré látky boli objavené po prvý krát. So svojimi výraznými pozitívnymi účinkami sa javorový sirup zaradil medzi super-jedlá (takzvané “super-foods“) kde napríklad patrí tiež kustovnica čínska – Goji.

Účinky javorového sirupu

Sladivosť – najčastejším dôvodom pri kúpe javorového sirupu je mať doma zdravú alternatívu k bielemu cukru, ktorý nie je moc zdravý. Sladivosť má o jednu štvrtinu vyššiu ako biely cukor a oproti nemu udržuje zdravé zuby, pleť, obsahuje vitamíny, minerály, prírodné organické kyseliny. Má však inú chuť ako biely cukor na ktorý som bola doteraz zvyknutá, treba skúsiť ochutnať.

Očisťujúce účinky sú známe pomerné dlhú dobu. Očistná kúra prečistí obličky, žalúdok a črevá. Pomáha vyplaviť z tela rôzne toxíny ktoré zapríčiňujú únavu (v lepšom prípade) v horšom ťažké chronické nevyliečiteľné choroby. Javorový sirup tiež pomáha očistiť bunky od nevyužitého odpadu. Tiež dobre pôsobí na kĺby tým, že zamedzí usádzaniu škodlivých látok. Niektorí ľudia ktorí majú dnu (zvýšenú kyselinu močovú) ho preventívne zaraďujú do jedálnička. Pôsobí tiež proti zahlieneniu a potláča rôzne alergické prejavy.

Zlepšuje stav ciev a srdca, celkovo zlepšuje kvalitu krvi , ktorú aj čistí od toxínov, pomáha znižovať množstvo zlého cholesterolu v krvi.

Pomáha pri chudnutí, často krát v diéte je telo bez vitamínov a minerálov. Ak v hlave máme silnú chuť na sladké, je ju lepšie zahasiť niečím zdravím. Sú rôzne očistné kúry alebo hladovky, kde sa používa. Najznámejšia je tá, kde sa používa aj kajenské korenie môže to byť očistná kúra a zároveň diéta ala Beyonce. Recepty na očistu sa trošku líšia.

Recept na diétnu malinovku po ktorej sa telo očistí a chudne :

  • 2 polievkové lyžice citrónovej alebo limetkovej šťavy
  • 2 polievkové lyžice pravého javorového sirupu
  • 1/10 lyžičky kajenského korenia (alebo podľa chuti)
  • teplá alebo studená voda (podľa chuti)

Denne sa odporúča vypiť niečo medzi 6-12 pohárov malinovky.

Ako použiť javorový sirup pri varení a pečení ?

Stačí sa nechať uniesť, povoliť uzdu fantázii pokiaľ si často pochutnávaš na dezertíkoch tak s javorovým sirupom budú o kus zdravšie. Naj iac si na javorovom sirupe pochutnám ak je v palacinkách a koláčoch a buchtičkách. Viem že nie sú to najzdravšie jedlá, ale dosť záleží z čoho sú urobené. Ak by som miesto bieleho cukru použila javorový sirupček a miesto bielej múky špaldovú, tak je to o moc zdravšia buchtička a pritom veľmi chutná .

Mama ním ochucuje najradšej zmrzlinové poháre a dezerty, zákusky. Hostia sa najprv nechajú núkať, no potom to všetko zmizne.

Odporúčam si ho pridávať do bieleho jogurtu. Stačí pár kvapiek javorového sirupu a jogurt je o čosi chutnejší. Ak som práve na diéte, toto jedlo si dávam na raňajky, alebo pred tréningom.

Dá sa použiť skoro do všetkých sladkých jedál, pretože má vyššiu sladivosť, tak oproti štyrom lyžičkám cukru stačia tri lyžičky javorového sirupu.

Zdroj: http://biostrava.zarucene.sk/


Tip na knihu:

Gennadij Malachov – Zlatá pravidla očisty a hladovění – Kniha vysvetľuje všetky pravidlá, ktoré treba dodržiavať pri očiste organizmu a hladovke. Pri dodržiavaní uvedených pravidiel a rád sa vyvarujete možných chýb, ktoré môžu zdravie poškodiť. Správnou a efektívnou očistou organizmu vyriešite mnohé zdravotné problémy, zbavíte sa škodlivých návykov, zlepšíte si karmu, absolvujete duševnú očistu a lepšie spoznáte sami seba.

Pôvodná cena: 11.20 EUR – Naša cena: 8.96 EUR

Zľava: 20.00 % – Ušetríte: 2.24 EUR


Súvisiace články:


maple_syrup-pour


(Prečítané 2 160 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.