google27eaa3905ca3fee3.html

Skúšali ste niekedy vykladať karty? Prípadne s nimi aj veštiť? Ak nie, tak teraz máte skvelú príležitosť začať! Vydavateľstvo Eugenika pripravilo tri sady klasických výkladových kariet. Sú to základné druhy, ktoré by mal poznať každý, koho toto umenie priťahuje. Konkrétne sa jedná o Cigánske karty, karty Lenormand a karty Tarot Rider Waite

Sú skvelé najmä pre začiatočníkov, keďže ich výklad je pomerne jednoznačný a postupovať možno priamo podľa priloženej brožúrky. Každú kartu v tejto príručke nájdete podrobne vysvetlenú podľa toho, ako sa môže ocitnúť pri výklade, vrátane možnosti, ak si ju napríklad vytiahnete otočenú hore nohami.

Predstavme si ich ale podrobnejšie:

Karty – Tarot Rider Waite/mini (karty + brožúrka)

Najznámejší druh tarotových kariet na svete. Z jeho symboliky vychádza väčšina všetkých ostatných výtvarných spracovaní tarotu. V podobe pestrých  figurálnych výjavov je zobrazená Veľká aj Malá arkána. Všetkých 78 jednotlivých karát sa preto dá veľmi ľahko interpretovať v súlade s vlastnými pocitmi a predstavami. Rider-Waite tarot je preto ideálny najmä pre toho, kto žiadne vykladacie karty zatiaľ ešte nemá.

Ku kartám je priložená brožúrka so stručným návodom na to, ako karty používať a čo znamenajú. V druhej časti knižôčky sa nachádzajú návody na niekoľko spôsobov výkladu. Budete tak môcť karty vykladať sebe aj známym a naučíte se im rozumieť, aj ak ste úplní začiatočníci. Tarot je vynikajúca pomôcka vo všetkých nejasných či ťažkých situáciách, pri partnerských krízach, alebo jednoducho pri hľadaní podnetov pre ďalší osobný rast a vývoj. Inteligentná zábava, seriózny radca, psychologická prvá pomoc!

Karty – Lenormand (karty + brožúrka)

Sada kariet tzv. Lenormand, ktorých je 36. Patria k obľúbeným druhom kariet určených na vykladanie a veštenie. Je k nim priložená brožúrka, v ktorej nájdete vysvetlenie, čo jednotlivé karty znamenajú, čiže ako si vysvetliť ich posolstvo pri výklade, a to v kategóriách: hlavný význam, láska, zamestnanie, zdravie, čas (pri otázkach, kedy niečo nastane), vlastnosti (ak nás zaujíma niečí charakter), áno alebo nie (keď chceme vedieť, či sa niečo stane alebo či máme niečo urobiť).

Brožúrka obsahuje aj niekoľko návodov, ako vlastne karty vykladať. Toto výhodné balenie je teda dostatočné pre každého, kto si chce tieto karty vyskúšať, zoznámiť sa s nimi, urobiť si z nich svojho stáleho sprievodcu, radcu a pomocníka…

Karty – Cigánské karty (karty + brožúrka)

Sada tzv. Cigánskych kariet, ktorých je 36. Sú to jedny z najstarších kariet určených na vykladanie a veštenie. Je k nim priložená brožúrka, v ktorej nájdete vysvetlenie, čo jednotlivé karty znamenajú, čiže ako si vysvetliť ich posolstvo pri výklade, a to v kategóriách: hlavný význam, láska, zamestnanie, zdravie. 

Autorkou tejto malej brožúrky je Lenka Vdovjaková, ktorá je autorkou aj oveľa obsiahlejších príručiek k Cigánskym kartám – čo vás možno bude zaujímať, keď sa oboznámite so základom práce s Cigánskymi kartami a budete sa chcieť dozvedieť viac. V tom prípade si pozrite: Cikánské karty v praxi a Cikánské karty a tarot.

Všetky sady kariet ponúkajú okrem presného výkladu aj priestor na vlastnú tvorivosť, hravosť a intuíciu. Napokon je len a len na vás nakoľko spontánne dokážete prečítať posolstvá z kariet. Karty môžu byť krásnym zrkadlom pre nás, či našich najbližších a vďaka nim sa môžme na svet pozerať pod iným uhlom.

Všetky tieto kartičky nájdete na našom eshope TU, odporúčame ako darček, ktorý nielen pobaví a poteší, ale môžu posunúť človeka ďalej v jeho osobnostnom rozvoji.Súvisiace články:(Prečítané 128 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.