google27eaa3905ca3fee3.html

7BMasáž nohami Biely Medveď je metódou hĺbkového prepracovania organizmu cez oporno pohybový aparát. Vykonávanie tejto unikátnej formy masáže „objednáva“ zosilnenie krvnej kapilárnej cirkulácie v stiahnutých , stuhnutých častiach tkanív, v ktorých už začal stagnovať krvný tok.

Problémy, ktorých príčina sa nachádza vnútri organizmu veľká časť ľudí chce riešiť vonkajšími prostriedkami. Na prostriedok podávaný pravidelne si organizmus zvyká a liek, doplnok výživy, postupne prestáva pôsobiť, jeho účinok slabne. Funkcie človeka sa týmto spôsobom nebudú zvyšovať, naopak postupne sa budú zužovať. Ak má človek už chronický problém, je potrebné absolvovať cyklus hĺbkových masáží a počas nich prestať užívať lieky. To umožní zväčšiť energetické rozpätie zúžených funkcií. Potom je možné vrátiť sa k užívaniu prostriedkov v zmenšenom dávkovaní. Ak je problém dlhodobý, je potrebné organizmus prepracovať niekoľkými sériami cyklov – 6 až 10 masáží.

ROZTÁPANIE OBRANNEJ REAKCIE

Masážou Biely Medveď narastá energetický rozkyv človeka. Zúženie energetického potenciálu medzi fázami otvorenia a uzavretia sa obmedzuje fyziologické funkcie. Zároveň sa automaticky zapína obranná reakcia zužujúca schopnosť prežívania emócií. Obranná reakcia je psychickou bariérou, ktorá je často väčšou prekážkou než samotné telesné obmedzenie hybnosti, funkčnosti. V obrannej reakcii sa znižuje efektivita všetkých prostriedkov, ktoré človek používa pre svoje ozdravenie. Človek, ktorý zapol obrannú reakciu, postavil hranicu vo svojom duchu a tým znemožňuje aby sa jeho stav začal zlepšovať. Veľkým prínosom tlakovej masáže nohami je, že odoberá obrannú reakciu. Človek po nej začína pociťovať signály ľahkosti, radosti zo života, bezstarostnosti, v závislosti od sily obrannej reakcie. Svoje problémy začína zvládať ľahšie. Začína sa meniť jeho psychika, dokáže odpustiť, stáva sa srdečnejším, veľkorysejším. Vďaka hĺbkovej masáži sa obranná reakcia rozpúšťa a človek sa uvoľňuje telesne aj psychicky.

Na zvýšenie energetického potenciálu človeka neexistuje na západe mnoho metód. Tie jestvujúce sú vypracované na zapnutie jinových stavov. Posilňovne, fitness, šport, bojové umenia, západné masáže, metódy relaxácie… sú všetky prostriedkami uzatvárania. Slúžia naberaniu, sťahovaniu, ochraňovaniu masy. Absentujú metódy na rozťahovanie, rozpustenie, uvoľnenie, zbavenie sa masy.

FUNGOVANIE MASÁŽE BIELY MEDVEĎ

Masér vykonáva rytmické stláčanie tkaniva masírovaného v súlade s meridiánovým systémom, využívajúc pri tom hmotnosť svojho tela. Stláčaním tkaniva vyvoláva skracovanie medzibunkových väzieb. Následkom stláčania dochádza k reflexnému uvoľňovaniu svalov, šliach, väzivového aparátu. Srdcovo cievny systém rozšírením svojho kapilárneho toku v nich zabezpečuje vyživovanie hlbokých vrstiev tkanív, ktoré by bežnými masážami neboli dostupné. Ak si už organizmus zvyká na stav stiahnutia, masáž v štýle Biely medveď sa stáva bezkonkurenčnou metódou uvoľnenia a naštartovania energetického potenciálu organizmu človeka. Uvoľňujú sa nielen svaly a šľachy ale aj „napätie charakteru“. Ak má človek pocit že sa jeho život stáva namáhavým, ťažkým, je najvhodnejšie uvoľniť ho práve hĺbkovou masážou nohami. Po niekoľkých opakovaniach sa zvýši jeho práceschopnosť, životaschopnosť, optimizmus. Rozťahovaním a zmäkčovaním stiahnutého väzivového aparátu človek pocíti rýchlu úľavu. Zapínajú sa uňho jangové procesy oslobodzovania sa od zužujúcej hranice. Tie sú sprevádzané pocitom príjemnosti, ľahkosti nielen na tele ale aj na duši. Metódu dopĺňa vnútorná masáž vlastným srdcovým pulzom, ale je efektívna aj samostatne.

Robert Urgela


4

3

6


Tip našej redakcie na knihu:

Tony Neuman – Masáž vsedě – Amma – Jedna z jednoduchých a nenáročných foriem masáže – rýchla a účinná úľava. Vychádza z tradičného japonského akupresúrneho systému zvaného amma. Táto príručka, podrobne ilustrovaná profesionálnymi fotografiami, je dostačujúca na to, aby ste techniku masáže posediačky zvládli aj bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností.

Pôvodná cena: 6.00 EUR, Naša cena: 4.50 EUR

Zľava: 25.00 %, Ušetríte: 1.50 EUR


Súvisiace články:


(Prečítané 843 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.