google27eaa3905ca3fee3.html

ug6a5387

Po rokoch, kedy boli veľmi populárne a trochu nevšedné postupy uzbeckého lekára a vedca Mirzakarima Norbekova dostupné len v zahraničí, sa kurzy tejto metódy otvárajú konečne aj v Českej a Slovenskej republike.

Fyzické i mentálne cviky, pri ktorých sa človek učí krok za krokom pracovať sám na sebe, obnovuje svoje zdravie, realizuje sa a duchovne rastie, už ovplyvnili životy najmenej deviatich miliónov ľudí po celom svete. Najväčšiu popularitu dosiahli vo svojej domovskej krajine – v Rusku – oficiálne výukové centrá existujú aj v Nemecku, Španielsku, Poľsku, Rakúsku, Bulharsku, Francúzsku a v ďalších krajinách po celom svete.

Mnohým čitateľom  táto metóda určite nie je neznáma. Je  vydaných 5 kníh v českom jazyku, v ktorých autor podrobne vysvetľuje svoju filozofiu, vychádzajúcu z tzv. súfijskej medicíny a ďalších starých orientálnych náuk, a tiež popisuje jednotlivé cvičenia na zlepšenie zraku a najrôznejších zdravotných ťažkostí. Najznámejší titul, svetový bestseller „Skúsenosť hlupáka alebo ako sa zbaviť okuliarov“, znovu vyšiel v českom preklade. Spolu s týmto vydaním  začalo novovzniknuté Oficiálne centrum metódy Norbekova v Čechách a na Slovensku organizovať jednorazové prednáškové večery a niekoľkodňové kurzy tejto metódy pre začiatočníkov aj pokročilých.

Pomôž si sám!

Norbekov sa v mladosti snažil vyliečiť z mnohých vážnych chorôb a jeho hľadanie ho priviedlo až k orientálnej filozofii a metódam, ktoré oprášil a prispôsobil rytmu života moderného človeka. Metóda zahŕňa 18 autorských techník a základných objavov v oblasti psychofyziológie. Ponúka desať techník, pomocou ktorých je možné sa zbaviť choroby: cvičenie kĺbov, svalové cvičenie, tréning vôle, tréning predstavivosti, špeciálne cviky na posilnenie imunity, gynekologické a urologické bezkontaktné auto masáže, odstránenie poškodení pokožky (vrátane fyzického omladenia), tréning emócií, obnovu zraku a sluchu.

Cvičením je možné za krátku dobu dosiahnuť tak radikálne výsledky, ako je zlepšenie zraku  o niekoľko dioptrií doslova v priebehu niekoľkých dní, zmiernenie alebo vyliečenie takmer akejkoľvek choroby a dokonca aj vyliečenie z onkologických chorôb. K tomu je ale potrebné to najťažšie – prevzatie zodpovednosti za seba samého a pacientovu aktívnu účasť na liečbe. Podľa Norbekova je nutné konečne sa zbaviť vlastnej lenivosti, pohodlnosti a hlúposti, ktoré nás nútia zverovať sa zakaždým do rúk iných osôb – lekárov, liečiteľov a ďalších – na ktorých potom môžeme zvaliť svoju nepriaznivú situáciu. Podľa Norbekova väčšina ľudí radšej zomrie na svoju chorobu, ako by zmenili svoje návyky a pohľad na svet, alebo prevzali svoj osud do svojich rúk.

Práca s predstavou mladosti a zdravia

Metóda sa dá naučiť aj z kníh, kde sú jednotlivé cviky dostatočne podrobne popísané. Účasť na kurze nadobudnuté vedomosti obohacuje o dôležitú spätnú väzbu, pretože u niektorých cvičení môžu začiatočníci robiť chyby. Úvodný kurz Norbekovovej metódy je rozvrhnutý do deviatich večerov, každý deň sa vyučuje štyri hodiny. Obsahom kurzu je úvodné oboznámenie sa a teoretické vysvetlenie metódy a následné praktické cvičenia, pri ktorých si študenti sami na sebe overia, že už po niekoľkých dňoch si dokážu nielen vylepšiť zrak, ale môžu sa zbaviť aj rôznych ďalších ťažkostí, alebo ich aspoň výrazne zmierniť. Cvičenia sú okrem iného zamerané aj na  dosiahnutie úspechov v sociálnej a profesijnej sfére a celkovo majú vplyv na celú osobnosť človeka.

Základom  metódy je fyzické cvičenie pre  navodenie čo najpozitívnejšej nálady a emócií (predstavy mladosti, krásy, zdravia a úspechu) a následne uvedenie organizmu do stavu regenerácie a omladzovania. Už v roku 1998 bolo toto učenie uznané Medzinárodnou asociáciou nezávislých odborníkov ako najefektívnejší alternatívny liečebný systém.

Úspechy ale ani v tomto prípade neprichádzajú samy – študenti musia pokračovať v cvičení dlhodobo, najlepšie ďalších štyridsať a viac dní. “Najťažším okamihom po kurze je pokračovať v cvičení,” priznala jedna z účastníčok prvého českého kurzu Hana Matějovská. “Avšak kĺbová gymnastika, ktorú sme sa naučili, je bezchybná. Sama som sa už skôr presvedčila, že ak sa pohybujem a cvičím, prestanú ma bolieť kolená. Zostava kĺbových cvikov podľa Norbekova je jednoduchá, veľmi ľahko realizovateľná a čo je najdôležitejšie – je vysoko  účinná. Ostatné cvičenia sa potom dajú robiť už ako výplň času, napr.  pri čakaní na autobus.

Kurz sa volá ozdravný, ale rovnako dobre by sa mohol volať omladzovací. Trvá deväť dní a naučili sme sa okrem iného aj  rôzne techniky, ako pôsobiť na vlastné telo, aby správne  fungovalo. Netrpela som predtým žiadnou chorobou, preto som ani nemohla pozorovať nejaké skokové zlepšenie, ale čo som spozorovala nielen ja, ale aj všetky prítomné ženy, bolo nápadné zlepšenie kože najlepšie viditeľné na tvári. Navzájom sme sa obdivne pozorovali (ženy), ako máme vypnutú  kožu na tvári – skutočne ako po omladzovacej kúre. “

Norbekov oživil staré učenie o tom, že v každom človeku sú skryté značné sily, zdroje,  možnosti a potenciál. “Tieto sily sa ale nachádzajú v stave spánku, keďže na udržiavanie tráviaceho traktu v chode nie je treba veľa rozumu. To je dôvod, prečo sú využívané asi len tri až štyri percentá mozgu. Človek pritom dokáže veľmi veľa: čítať myšlienky, predpovedať budúcnosť atď.

Milý čitateľ, vo vás sú tie schopnosti tiež. Musíme k týmto silám len nájsť cestu. Bohužiaľ iba prianím typu “chcem žrať!” sa tie dvere neotvoria, veď tie dvere vedú do čarovného sveta, v ktorom sa budú plniť vaše priania.

Je to svet, v ktorom ste vládcom. Dvere do tohto sveta sa otvárajú pomocou troch kľúčov: silou vôle, dušou a rozumom. Všetko musíte zjednotiť. Ste pripravení? Tak teda ideme na to!!!

p5010617

p5010608

p3140501


Rozhovor o Norbekovovej metóde:


10169420_737217082991220_5103892948999258004_n

Mirzakarim Sanakulovič Norbekov (1957) pochádza z Uzbekistanu, je doktorom psychológie, pedagogiky, medicínskej  filozofie, autorom mnohých patentovaných vedeckých vynálezov a objavov, členom ruskej Akadémie vied, špecialistom na „súfijskú medicínu“ a autorom niekoľkých svetových bestsellerov vysvetľujúcich, ako žiť zdravo a byť šťastný, úspešný a spokojný. Osobne aj prostredníctvom svojich žiakov organizuje výukové semináre v Rusku i po celom svete.

Knihy:

Vydané brožované publikácie obsahujú okrem vysvetlenia metódy M. S. Norbekova aj presné návody a cvičenia a umožňujú tak čitateľom začať okamžite napravovať najrôznejšie telesné aj duševnej  choroby a poruchy. Autor podľa svojich vlastných slov knihy napísal pre „čitateľa, ktorý chce pomôcť s obnovou zraku, prebudením schopnosťou skrytých v duši a realizovať sa ako Osobnosť.“

norbekov-kniha norbekov obalka2.indd maket_print_1 obalka-trenink-1-stranaobalka 3.indd

 

 

 

 

 


www.norbekov.cz


 

(Prečítané 1 566 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.