google27eaa3905ca3fee3.html

Slnečné bytosti stvorili začiatkom prvohôr chrbticu, u rastlín stonku (Angelológia dejín, RNDr. Emil Páleš, Csc). Vďaka chrbtici sa môžeme postaviť na „zadné“, mať väčší rozhľad, prehľad o dianí. Dnes, v ére Michaelského ducha času (354 rokov a 3 mesiace od r. 1879) je možné vidieť po celom svete výškové budovy s centrálnym jadrom (chrbticou), v ktorom sú vedené všetky rozvody, výťahy. Mnohé z týchto budov majú sklenenú fasádu, aby sa svetlo dostalo do všetkých častí budovy. To je ďalší aspekt Michaelskej doby – vniesť svetlo do všetkých zákutí.

Centrálne jadro budovy musí ostať pre jej fungovanie funkčné. To isté platí aj pre chrbticu človeka. Energetický kanál Sušumna ide stredom chrbtice, po jej stranách vedú Ida (ľavý, mesačný) a Pingala (pravý, slnečný) kanál. Od hlavy ku krížovej kosti prúdi v blane Dura mater mozgomiešna tekutina, ktorá chráni, vyživuje a odvádza odpadové látky CNS. Pomedzi stavce od 3. krčného stavca smerom dole vychádzajú nervové dráhy k jednotlivým orgánovým systémom a na periférie tela.

Čo vlastne znamená, keď náš bolí chrbtica? Môže dochádzať k treniu výrastkov, ktoré sa vytvorili na stavoch chrbtice, alebo posunutý stavec tlačí na miechu, znemožňuje prúdenie mozgomiešnej tekutiny, vyskočená platnička zablokuje nerv a tým je príslušná oblasť vďaka tomu paralyzovaná.

Chrbtica človeka je rozdelená na niekoľko častí a každá časť chrbtice má iný vnútorný „zdroj“ bolesti :

– krčná časť chrbtice – prílišné chcenie (naše, aj cudzie – slovo MUSÍM)
– hrudná časť chrbtice – nespracovaný hnev
– drieková časť chrbtice – pocit krivdy a ublíženia
– krížová časť chrbtice – obavy zo straty sily a autority (stabilita na hmotnej úrovni)
– kostrč – neprijatie samého seba

Z praxe mám odsledované, že posun stavca, alebo medzistavcovej platničky nevznikne náhodou. Je k tomu potrebná zmena vnútorného napätia v danej oblasti do takej miery, že nastane zmena aj na fyzickej úrovni. Vždy, keď cítim bolesť v hrudnej časti chrbtice, opýtam sa sám seba : „Na koho sa opäť hnevám?“ A čuduj sa svete, vždy sa mi objaví pred vnútorným zrakom situácia s konkrétnym človekom.

Na fyzickej úrovni je potrebné primerané cvičenie, aby sa svaly, ktoré sa už prispôsobili „vybehanému“ stavcu, vrátili do pôvodného tvaru a tým stavec stabilizovali v správnej polohe. Na duševnej rovine je ale potrebné neustále pátrať po nesprávnych emocionálnych a mentálnych vzorcoch, ktoré zapríčiňujú túto deformáciu.

Toľko krát som už počul rovnaký príbeh o vyskočenej medzistavcovej platničke v driekovej oblasti, že je to až zarážajúce – človek je pri zodvihnutí ťažkého predmetu (ale aj nohy do sprchového kúta) v torznom (vo zvislej osi vytočenom) postavení a nesústredí sa na danú činnosť, lebo sa na seba, alebo niekoho vnútorne hnevá. Je samozrejmé, že vďaka tej pálčivej bolesti, ktorá ho celého ochromí, okamžite zabudne na všetky nešváry, lebo sa nemôže pohnúť z miesta.

Rovnako, ak niekto príde s tým, že ho „bolia kríže“, objavím v prvom rade zablokovanú hrudnú časť chrbtice. Dotyčný klient si s niekým nevie rady, hnevá sa naňho, možno padne v mysli aj otázka „Má to celé zmysel ?“ a v okamžiku sa mu zablokuje oblasť druhej čakry, prestáva si veriť, stráca chuť do života, sťažia sa pracovné a vzťahové podmienky. Človeku, ktorý má problém s krčnou chrbticou (oblasť 6. a 7. stavca), začnú ochabovať ruky, tŕpnu prsty na rukách – ruky sú náš nástroj pre tvorbu. Človeku, ktorý má problém v krížovej časti chrbtice ochabujú nohy, necíti si prsty na nohách, zhoršuje sa možnosť presunu z miesta na miesto.

Pani Elenka Svitko na jednom zo seminárov radila, aby človek, ktorý má problém s krčnou chrbticou prestal na nejaký čas jesť mäso, lebo má odpojený Božský spoj. Hlava s telom je spojená krkom, bolesti varujú človeka, že jeho činnosť nie je v súlade s jeho Božským zámerom.

Koncom novembra 2017 sme s p. Elenkou pripravili v Bratislave seminár, zameraný na prácu s energetickým systémom tela v oblasti chrbtice (energia Kundalini, práca s čakrami), množstvom praktických rád a receptov pre zvýšenie našej osobnej energie, ako aj informácií, ktoré nám pomôžu viac pochopiť, kto vlastne v skutočnosti sme a kto nám neustále pomáha si na to spomenúť.

Roman Bajus, www.lamuzza.sk

foto: wikipedia


Knihy od Eleny Svitko nájdete za najlepšie ceny TU


Súvisiace články:


 

(Prečítané 538 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.