google27eaa3905ca3fee3.html

Svojho času som napísal jeden článok o prostate, kde som opisoval mladíkov, ktorí sa postavili jeden vedľa druhého pred dreveným plotom a cikali naň. Niekto ďalej, niekto vyššie. Teraz viem, že všetci do radu boli zdravými chlapcami. Bolo to evidentné podľa silného prúdu moču. Od tejto udalosti už prešlo veľa rokov, ale ja si vždy spomeniem na tento obraz, keď ku mne niekto príde s problémom prostaty. 

Po rokoch praxe, som si už nie celkom istý, či by som takýto obraz ešte mohol vidieť, lebo stále viac a čoraz mladších mužov prichádza k nám do Centra s problémom s prostatou. Z mojich skúseností môžem povedať, že sa veľa dá urobiť pre zlepšenie a liečbu, pokiaľ proces ešte nenávratne nezničil tkanivo. Ale aj vtedy ešte môžeme aspoň uľahčiť chorému nepríjemné stavy.

My, muži, máme prostatu, aby sa semenná tekutina miešala so spermiami a v danej chvíli vylúčila do maternice. Tekutina, ktorú vylučuje prostata, musí umožniť spermiám čo najdlhší a najkvalitnejší pobyt v maternici a čo je najdôležitejšie, dobrú pohyblivosť k vajíčku, ktoré musí oplodniť. No týmto sa funkcia prostaty zďaleka nekončí a moderní výskumníci musia ešte veľa bádať, aby preskúmali všetky funkcie prostaty.

Prípad prvý

38 ročný podnikateľ sa sťažoval na bolesti kolena z vnútornej a vonkajšej strany. Ešte počas vyšetrenia špeciálny diagnostický program objavil, že sa na relácii hypotalamus – hypofýza – štítna žľaza – prostata niečo nie je v poriadku. Zistil som, že prostata, napriek pacientovmu popieraniu, nie je v poriadku. Podozrievavo sa pozrel na obrazovku a povedal, vôbec sa podľa výsledkov vyšetrenia nespoznáva, lebo on nemá nič s prostatou, pečeňou, slezinou a pankreasom. Občas ho bolí žalúdok, ale to je kvôli tomu, že nejedáva pravidelne. Pripomenul som mu, že je pravdepodobne pod veľkým psychickým tlakom a že by mal občas dovoliť dlhšie voľno v práci. Krátko odpovedal, že kto dnes nie je pod stresom. Fajčí vraj s mierou a alkohol tiež pije iba občas. Často hrá tenis, ale niekoľko mesiacov to už nemôže kvôli kolenu. Povedal som mu, že ani jeho vyprázdňovanie nie je na základe vyšetrenia najlepšie, je niekedy aj bolestivé, čo nepopieral. Rovnako som mu povedal, že ani jeho prúd moču nie je vždy silný, ale on si myslel, že to tak má byť. Bolo mu dosť obtiažne vysvetliť, že podceňuje faktor stresu a že práve priveľký psychický stres útočil na slezinu, pankreas, žalúdok a pečeň a vtedy reagovala aj štítna žľaza, ktorá má obrovský vplyv na prostatu. V jeho prípade ide o nešpecifický problém prostaty, ktorý musíme liečiť najprv v mozgu, štítnej žľaze a zároveň aj liečiť vnútorné orgány. Bol viditeľne nespokojný s mojou diagnózou, no napriek tomu sa po pár dňoch premýšľania vrátil naspäť. Počas terapie u nás sme ani raz neliečili koleno, ale štítnu žľazu, prostatu a vnútorné orgány. Na jeho obrovské prekvapenie koleno prestalo bolieť a aj stres dokázal zvládať v pohode.

Z tohto prípadu, a to je iba jeden z mnohých, je jasne vidieť, že silný psychický tlak môže vyprovokovať veľké problémy s prostatou. Naše telo riadia hormóny, ktoré musia byť v prírodzenej rovnováhe. Keď nás náš spôsob života, ktorý vedieme, pritlačí k múru, východisko hľadáme v cigaretách, lebo nás dokážu aspoň na chvíľu uvoľniť, práve tak aj alkohol. A ešte k tomu sa vyčerpávame športom, v tomto prípade tenis. Telo vtedy popustí tam, kde je najslabšie. Niekedy na chrbtici, niekedy v lakťoch, v tomto prípade to bolo koleno. Naordinované prírodné pomocné prostriedky tomuto človeku, umožnili jeho telu, aby si ono samo vybralo priority samoliečby. Telo vedelo, že sa najprv musí uvoľniť kvôli zlému psychickému stavu, posilniť pečeň, slezinu, pankreas, žalúdok, očistiť zanesenú štítnu žľazu, ktorá zníži vplyv na prostatu a potom prichádza na rad koleno ako posledné. Ale tu už vtedy nie je čo liečiť.

Čo hovorí čínska tradičná medicína o problémoch s prostatou?

ČTM hovorí, že ide o chlad a prázdnotu obličiek kvôli veľkej vlhkosti a teplote. A vieme, že vlhkosť v tele reguluje slezina a pankreas a premávku tekutín riadia aj obličky. V prípade problému s prostatou obličky trpia na chlad. Vedľa prostaty prechádzajú aj dva meridiány pečene. Pečeň sme museli zregenerovať tak, že pán istý čas nepije alkohol. Vieme, že meridiány sleziny a pankreasu vedú po vnútornej strany kolena, a keď sa ich fungovanie uvedie do poriadku, nie je dôvod, aby ich práca bola zlá.

Moxa, ktorá zahrieva akupunktúrne body, bola tiež využitá, aby sme chlad obličiek odstránili. Samozrejme, že jedna zo základných prírodných pomôcok boli aj sedacie kúpele a taktiež aj čínska huba Reishi, ktorá okrem toho, že je imunostimulátor, pracuje aj v prípade psychickej záťaže ako adaptogén a okrem všetkého aj ako silný hepatoprotektor, to znamená, že obnovuje pečeň. Už všetci vieme, že aj pečeň so žlčníkom kreuje ľudskú psychiku. Nechcem, aby to vyzeralo prepotentne, ale aj pomocou čínskeho čaju sa tiež dá „čistiť“ psychika. Aby sme mali stabilné výsledky, musíme dodať ešte kalcium a zinok.

Prípad druhý

50 ročný pán z Košíc sa sťažoval na problémy močenia. Chodí 4 – 5 krát v noci a veľa krát cez deň. Má pocit, že mu vždy zostane trochu moču v mechúre. Aj s vyprázdňovaním má problémy.

Jeho doktor mu povedal, že má prostatitis. Pri vyšetrení sme zistili, že ide o problém prostaty vyprovokovaný chlamýdiami. Pán potvrdil, že sa už liečil na chlamýdie. Ale napriek liečbe sme zistili, že zostali v tele a máme tu prípad zápalu prostaty vyprovokovaný baktériami. Vysvetlil som mu, že prostata je tak stavaná, že do nej môžu vstupovať iba organické veci, ako napríklad baktéria či vírus, ale žiaľ antibiotikum nie. Takže antibiotiká v tomto prípade nezaberajú. V liečbe chlamýdií musí aj naďalej pokračovať pod dozorom svojho lekára a ja mu predpíšem sedacie kúpele z byliniek a naordinujem mu čínske prírodné pomocné doplnky. Vysvetlil som mu, že ani tento prípravok nemôže vojsť do prostaty, ale pomáha pri výrobe T-lymfocytov, ktoré môžu do prostaty vojsť. A v tomto prípade už neliečim ja, ale organizmus sa sám lieči vlastnou imunitnou sústavou. Proti oslabenej sexuálnej potencii som mu odporučil čínsku hubu Reishi s tým, že v začiatku potrebuje brať vyššie dávky a potom je povinný prejsť na malé dávky. Nie preto, lebo by mu tento prípravok ublížil, ale preto, že Číňania v priebehu 4000 rokov zistili, že sú malé dávky pri použití každý deň a dlhý čas liečivejšie než väčšie dávky. Okrem toho je to aj lacnejšie. 

Prípad tretí

Pri vyšetrovaní 40 ročného pána som zistil že má adenóm prostaty, čo aj bolo uvedené v jeho lekárskom náleze. Okrem bežných ťažkostí stratil záujem o ženy.

Vysvetlil som mu, že u väčšiny mužov po 50. roku veku pomaly prichádza k adenómu prostaty, teda k zväčšenej prostate. Niekedy je to kvôli zápalu, niekedy kvôli psychickej námahe a niekedy kvôli slabšej mikrocirkulácii. Povedal som mu, nech si počas liečby rozmyslí, akú partnerku si vyberie, lebo kvalitný sexuálny život má veľký podiel na udržiavaní prostaty v dobrej funkcii. Ďalej som mu vysvetlil, že tento neliečený problém môže u niektorých ľudí prejsť aj do oveľa ťažšej formy. Fajčenie a alkohol liečbe neprospievajú, rovnako ani mastná ťažká štipľavá strava s veľkým množstvom uhľohydrátov. Mal by sa ešte vyhýbať dlhému sedeniu. Doporučil som mu aj Tao cvik Jeleň. Choroby prostaty sa nikdy okrem akútnych prípadov nevyvíjajú rýchlo, a preto máme dosť času reagovať na všetky jeho problémy. Ale takisto netreba očakávať ani vyliečenie za pár dní. Potrebujeme niekoľko mesiacov, ale úľava prichádza už za krátky čas. Takúto úľavu mnohí ľudia pochopia ako vyliečenie a prestanú sedieť v lavóry a vyhýbajú sa aj ostatným liečebným metódam prírodnou cestou, ktoré im dvíhajú vlastnú imunitu. V našom prípade som pánovi predpísal kalcium, ale iba organické, ako aj zinok. Upozornil som ho, že zinok je veľmi zaujímavý element vo všeobecnosti a je veľmi dôležitý pri liečbe prostaty, lebo aj on sa zúčastňuje na vytváraní T-lymfocytov a to znamená na posilnení imunitného systému. Zinok sa berie tri mesiace podľa naordinovanej dávky a potom a musí urobiť trojmesačná pauza alebo výrazne znížiť dávku. Zinok aktívne vplýva na náš pohlavný život tak, že posilňuje obličky, ktoré sú skladiskom našej životnej energie ako aj sexuálnej energie. Ale priveľká dávka zinku ich tak isto môže ohroziť. Tiež je dôležité zinok brať s a vitamínom A a to určitý čas.

Veľmi často je nervové napätie zodpovedné za zhoršenú situáciu v oblastí genitálií a malej panvy a tieto oblasti musíme nanovo zabezpečiť krvou. To sa nám zatiaľ vždy podarilo s čínskou hubou Reishi ako aj s určitým šesťzložkovým čínskym čajom, práve ako sa aj uvádza v knihách čínskej tradičnej medicíny.

    Vo všetkých uvedených prípadoch sme mali šťastie a organizmus veľmi dobre prijal ozdravné prírodné pomôcky čínskej tradičnej medicíny. Títo ľudia sú pod stálym lekárskym dohľadom, ale zatiaľ, našťastie, bez potreby lekárskeho zásahu. 


Použitý obrázok – http://www.eotazky.sk/prostataStravovanie podľa ČTM nájdete v týchto výborných knihách:

Barbara Temelie – Výživa podle pěti elementů – Praktické rady a odporúčania, na základe ktorých môžete prostredníctvom stravy dosiahnuť fyzickú aj psychickú rovnováhu, čo znamená mimo iné aj prevenciu proti chorobám, prípadne doplnok liečebného procesu. Autorka opisuje prejavy nerovnováhy energií jin a jang. Chce upozorniť na určité princípy a zákonitosti, ktoré majú svoje opodstatnenie. Mnohí z nás už vedia, že celý vesmír, a teda aj náš vlastný organizmus, funguje na princípe vzájomnej rovnováhy dvoch energií – jin a jang. Strava a spôsob jej úpravy výrazne vplýva na rovnováhu týchto energií v našom tele. Vaša celodenná vitalita a nálada bude závisieť od toho, čo si dáte na raňajky, alebo čím si zaťažíte organizmus počas dňa. Aj keď sa asi nedá prejsť na tento výživový systém naraz, určite každého pri čítaní napadnú aspoň drobné zmeny, ktoré by sa mohli objaviť vo vašom jedálnom lístku. A malé zmeny sú vždy základom veľkých zmien. Táto kniha vám k nim určite dopomôže. Po jej prečítaní v sebe pocítite novú silu a chuť cielene sa postarať o svoje zdravie.

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.46 EUR, Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 1.14 EUR


+


Barbara Temelie, Beatrice Trebuth – Kuchařka podle pěti elementů – Skvelá príručka pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o zdravú výživu, ako aj o čínsku medicínu. V prvom rade tu nájdete množstvo receptov (vrátane pikantných ranných pokrmov a slávnej čínskej ryžovej kaše congee). Na konci každého receptu sa uvádza liečivé pôsobenie daného jedla a odporúčania v súlade s princípmi tradičnej čínskej medicíny a dietetiky, a to na základe dlhoročných skúseností z poradenskej praxe s osobami chorými aj zdravými.

Pôvodná cena: 11.55 EUR, Naša cena: 9.24 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 2.31 EURSúvisiace články:


 

(Prečítané 3 897 krát, 1 dnes)

Comments are closed.