google27eaa3905ca3fee3.html

Young Woman with Plastic Surgery Markings Under Eye, Cropped ViewKruhy pod očami získavame často ako dedičstvo po rodičoch. Ľudové liečiteľstvo pozná recept, pri ktorom si treba dať pod oči kus surového bravčového mäsa a nechať pôsobiť najmenej štyri hodiny, najlepšie na noc. Mäso možno pripevniť leukoplastom. Rovnakú účinok majú aj plátky surového zemiaka. Tie však treba vždy po hodine vymeniť za nové. Iný ľudový recept vraví, že treba zmiešať hlinu s prevarenou vodou a s hrsťou sušených kamiliek, potom natrieť olejom list kapusty na to dať pastu a cez noc priložiť na oči. To všetko je však iba kozmetická úprava.

Príčina je inde. Zväčša ide o nedostatočnú činnosť obličiek, „pád energie v ľadvine“, alebo o znečistenú pečeň. Nemusí ísť iba o nevhodné stravovanie. Tú istú deformáciu môže spôsobiť napríklad veľký sexuálny apetít, ťažká fyzická práca alebo nedostatok tekutín. Niekedy priveľa studených alebo slaných tekutín alebo silný stres. Veľmi častou príčinou je aj pahltnosť. Jedlo sa nám dostáva do tela vo veľkých kusoch, čo zaťaží celý tráviaci systém.

Príčinu zistí najlepšie odborník a on určí aj správnu diagnózu. Ak sa teda nechcete spoliehať iba na kozmetiku, bude lepšie hľadať príčinu príčinu kruhov pod očami vo vašej životospráve.

Ďalším, síce omnoho zriedkavejším, ale o to nepríjemnejším postihom deformujúcim pokožku na tvári je tzv. sklerodermia.

Sklerodermia patrí medzi vzácne ochorenia spojiva, kde dominujú v klinickom obraze kožné zmeny. Hlavným príznakom zostáva tuhá koža. Na hlave a tvári má ložisko charakter jazvy po seknutí. Generalizovaná forma postupne vedie k stvrdnutiu ložísk na tele alebo aj na celej koži s kamennou tvárou, neschopnosťou ovládať ústa a ohýbať dlane. Z vnútorných orgánov sú najčastejšie postihnuté obličky, srdce, dýchací a tráviaci systém. Častejšie postihuje ženy, než mužov a u detí sa vyskytuje výnimočne. 

Sklerodermia je závažné ochorenie, ktoré sa môže uberať dvoma smermi. Pri jednom je lepšia a pri druhom horšia prognóza. Tzv. Raynaudov fenomén (t. j. ohraničené záchvatovité zbelenie prstov rúk s ich následným sfarbením do fialova a sčervenaním, v chlade či pri emóciách sprevádzaný bolestivosťou) je veľmi závažný a jeho prognóza nie je najlepšia. V druhom prípade (limitovaná systémová sklerodermia) sa dá pomôcť pacientovi rôznymi čajmi, ktoré pomáhajú čistiť vnútorné orgány, čo je síce správne, ale nedostatočné. Tu treba rýchlo zmeniť spôsob výživy.

Podľa tradičnej čínskej medicíny sa problémy s kožou objavujú, keď hrubé črevo znečistí organizmus, pečeň nedokáže všetko neutralizovať, čo zle pôsobí na srdce a nedostatočná práca srdca ovplyvní záporne aj pľúca, ktoré zodpovedajú za dobrý stav kože, pretože pôsobia na krvný obeh. Samozrejme svoju úlohu tu zohráva aj činnosť ľadvín. Z toho vyplýva, že liečba je možná, ale nebude jednoduchá, krátka ani lacná. Pri včasnom diagnostikovaní však môže byť úspešná.

Spracovala : Jana Osuska (redakčne upravené)


BTB-Covering-Circles-03


Súvisiace články:


 Odporúčame prečítať:

Barbara Temelie – Kuchařka podle pěti elementů – Skvelá príručka pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o zdravú výživu, ako aj o čínsku medicínu. V prvom rade tu nájdete množstvo receptov. Na konci každého receptu sa uvádza liečivé pôsobenie daného jedla a odporúčania v súlade s princípmi tradičnej čínskej medicíny. Prílohou knihy je prehľadný plagát a abecedný zoznam potravín, kde sa uvádza, k akému prvku potravina patrí a aký má tepelný účinok.

Pôvodná cena: 13.20 EUR, Naša cena: 9.90 EUR

Zľava: 25.00 %, Ušetríte: 3.30 EUR


(Prečítané 2 870 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.