google27eaa3905ca3fee3.html

Black_fly

Keď na Slovensku doktor alternatívnej medicíny povie slovo parazit, považujú ho za najväčšieho kriminálnika, ktorý chce zarobiť na nešťastí a chorobe druhých.  A to je veľká škoda.

Pre mňa z nepochopiteľných dôvodov zrušili už v roku 1994 Oddelenie klinickej parazitológie Parazitologického ústavu LF UK  a ÚNZ mesta Bratislavy a v roku 2008 bol zrušený samotný Parazitologický ústav.

Keď som viedol rozhovory z oblasti parazitológie s viacerými veterinármi sme sa zhodli, že v oblasti humánnej medicíny je táto oblasť nedocenená. Pre mňa ako doktora komparatívnej medicíny a myslím si, že i pre všetkých  ostatných doktorov  je prvoradé nájsť odpoveď  na zdravotné problémy pacientov.

Skúsim všetko, čo by mohlo byť pre klienta vhodné, no napriek veľkej snahe jednej i druhej medicíny pacient neodchádza úplne zdravý. Len sme mu trocha pomohli a to ma mrzí. Stále sa pýtam, čo sme vynechali ? Čo ešte by mohlo spôsobovať dané symptómy? Väčšina  klientov prichádza ku mne s chronickými nevyliečiteľnými chorobami… Prečo sú nevyliečiteľné… Dostanete na rôzne choroby, rôzne odpovede plus rôzne lieky na zmiernenie symptómov.

Je toto to pravé riešenie? Chceme vari hltať tabletky do konca života?

Keď prišla k nám mojej ženy babka, doniesla si sebou plnú „Billa” igelitku liekov.  Medzi nimi aj liek na ochranu pečene pred poškodením z toľkého množstva liekov, čo berie. Lieky bolo na kadečo. Pýtal som sa,  či jej to pomáha?  Či ozdravela? Samozrejme, že odpoveď bola „nie”. Jej ťažkosti sa pomaly ale  iste zhoršovali. A ako perlička  na torte, ktorá ma fakt pobavila bolo to, keď som jej na raňajky spravil vajcia, a ona ich odmietla s tým, že jej to doktor zakázal. Pýtam sa jej:  „Koľko rokov ste už nejedli vajcia”? Odpovedala: „10”. A znova otázka: „Pomohlo Vám to”? Odpoveď určite poznáte.

KEĎ MUSÍME HLTAŤ LIEKY DO KONCA ŽIVOTA A NIE SME VYLIEČENÝ Z NIEČOHO, ČO BOLO OZNAČENÉ ZA NEVYLIEČITEĽNÉ, ZNAMENÁ, ŽE NIE JE NÁJDENÁ PRAVÁ PRÍČINA OCHORENIA. EŠTE RAZ OPAKUJEM, NIE JE NÁJDENÁ PRAVÁ PRÍČINA CHOROBY.

Bohužiaľ pre tých, čo majú odvahu sa zamyslieť aj nad niečím iným ako sa bežne prezentuje a spochybniť súčasné poučky tu moc miesta nie je. To je  paradox. Tí z Vás, čo navštevovali univerzitu, si určite spomínate na otravné spojenie: PREČO je to tak? Kolega vysvetlite.

Pri súčasnej honbe na čarodejnice si vždy spomeniem na príbeh maďarského lekára pracujúceho vo viedenskom pôrodníctve  Ignáca Fülöpa Semmelweisa – tzv. záchrancu matiek.

Vŕtalo mu v hlave prečo toľko rodičiek im umiera na klinike. Podotýkam, že jeho kolegovia považovali veľkú úmrtnosť rodičiek za nezvratný fakt.

No on študoval chorobopisy mŕtvych rodičiek a robil  ich pitvy. Jedného dňa sa mu  dostala do ruky aj pitevná správa jeho priateľa, ktorý umrel na následky  infekcie po tom, čo sa  porezal skalpelom pri pitve. Po jej preštudovaní našiel podobnosť príznakov medzi jeho priateľom Kolletschkom a rodičkami. Vtedy si uvedomil hroznú pravdu, že on sám, ako aj jeho kolegovia z pitevne, infikovali rodičky, a tým spôsobili ich smrť.

Po tomto zistení sa snažil presadiť hygienické zásady. Bohužiaľ nepochodil.

Kolegovia sa mu nielen vysmievali, ale aj ho prenasledovali a dokonca skupina lekárov zariadila, aby mu už na klinike nepredĺžili pobyt. Potom išiel robiť lekára do Budapešti, ale ani tam neboli pomery iné.

A ako je to v súčasnosti v nemocniciach? Je to už normálna prax a nikto sa už nad tým ani nepozastavuje.

Preto som toho názoru, že keď momentálne nevieme niečo diagnostikovať neznamená to nevyhnutne, že to neexistuje. Nikdy neodsudzujem kolegov, ktorí rozmýšľajú inak ako väčšina. Vždy sa zamyslím, akými stopami to idú a či práve tam sa neskrýva odpoveď na hádanku nevyliečiteľných chorôb.

Všetci vidíme  ako nové technológie napredujú a s nimi i veda a výskum.  Možno o desať, dvadsať alebo  až o päťdesiat  rokov tu budú nové a omnoho citlivejšie diagnostické metódy, ktoré potvrdia, že tí „ináč zmýšľajúci” mali pravdu.

Aké pocity vo Vás vyvolávajú parazity? Sú pre Vás štrašidlom alebo ich akceptujete ako nutnú súčasť života na Zemi alebo ste toho názoru, že Vás sa to netýka?

Viac sa dočítate na: www.borissubotic.sk

Obrázky  zdroj:  https://de.wikipedia.org/


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika:

Genadij Malachov – Jak se zbavit parazitů

Odborné pojednanie o parazitoch, ktoré môžu škodiť v ľudskom organizme. Množstvo rád, ako sa brániť voči parazitom rôzneho druhu – vrátane energetických parazitov (myšlienkové formy, prekliatie, démoni, energetickí upíri). Každý človek má nejakých parazitov, ale nie každý preto ochorie. To hrozí iba tým, ktorí si znečisťujú alebo oslabujú organizmus nevhodnými emóciami, životným štýlom, zvykmi a stravovaním.

Úryvok: Léčba chlamydií je nesmírně těžká, protože tito malí zákeřní parazité žijí uvnitř bičenek a ty se v lidském organismu dobře přizpůsobily, zejména se naučily maskovat před imunitním systémem. Léčba probíhá ve dvou etapách: v první je třeba se zbavit bičenek a ve druhé chlamydií. K druhému kroku se přistupuje sedm až deset dní po léčbě bičenkové nákazy. Nezbytná je též očista organismu a stimulace obranyschopnosti. Co vlastně proti chlamydiím zabírá? Elixír Trojčátko, pelyněk, petrolej a lihová česneková tinktura. Chlamydie nesnášejí vtírání staré uriny do pokožky. K dalším metodám patří potírání pohlavních orgánů kyselou vodou a procedury v páře s pelyňkovým, březovým, dubovým nebo smrkovým koštětem.

Pôvodná cena: 11.60 EUR, Naša cena: 10.44 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 1.16 EUR


(Prečítané 854 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.