google27eaa3905ca3fee3.html

Dnes ráno som v časopise videl rozhovor s nejakou pani MUDr. ako riešiť gynekologické výtoky a zápaly močových ciest, ktoré sú v poslednej dobe obzvlášť časté. Článok bol rozsiahly a keďže nie som žena, tak som ho ani nečítal.

Okolo 9 ráno som sa pozrel z okna na ulicu a tam si vykračovala dievčina v sukni a sandáloch. Bolo približne 5 stupňov a jemne pršalo.

Môžeme sa teda spoločne domnievať odkiaľ fúka vietor a akým zázrakom asi vznikajú čoraz častejšie gynekologické problémy a zápaly močových ciest.

Toto, ale vôbec nebol jediný prípad, ktorý som v poslednej dobe videl. Veľmi často u žien vidieť holé kolená, členky, kríže poprípade prehodený len tenký kabátik a štýlová kabeločka.

Ak je žena takto oblečená, prípadne má menštruáciu, je fyzicky vyčerpaná, holduje surovým šalátikom alebo si mixuje smoothie s fit prístupom, tak je ohromne vysoká šanca na podobné problémy. Obzvlášť, ak je uzimená a má konštitučne oslabenú energiu obličiek, srdca alebo pečene (najdôležitejšie orgány súvisiace s maternicou), tak  je tu  veľká pravdepodobnosť  na vážnejšie problémy. Keby ja mám takú šancu na športku, tak to by ma zavreli, lebo by si mysleli, že podvádzam. No musel by som občas prehrať nasilu 🙂

Z pohľadu čínskej medicíny je to veľmi často spôsobené vpádom chladu a vlhkosti, veľmi často cez meridián obličiek. Tento meridián začína na chodidle a prechádza okolo kolien až do gynek. oblasti. Ak sa tam teda táto škodlivina zauzlí, telo spraví prirodzený proces. Bude sa snažiť tento chlad zahriať, a tu zrazu, vznikne zápal. Nie že by sme mu poďakovali, ale my mu šľahneme antibiotiká, ktoré majú silne chladivý efekt. Symptómy takto na nejakú chvíľu pominú, ale pôvodný chlad (príčinu problému) sme zatlačili ešte hlbšie.

Takto to ide rok od roku, nič sa nemení, zápaly pokračujú a zrazu tu máme nepravidelný cyklus, vynechanú alebo bolestivú menštruáciu. Ak sa toto všetko nepotlačí antikoncepciou tak je ešte dobre. Ak áno, pokračujeme ešte pár rokov a po vysadení je už príchod dieťaťa na svet veľmi ťažký. Takže jedna z príčin neplodnosti je jasná, veľmi častá a úplne prirodzená.

Vďaka princípom čínskej medicíny vieme takéto nerovnováhy riešiť. V niektorých hlbších štádiách to už ale samozrejme ide trochu pomalšie. Nikto by predsa nečakal, že keď sa niečo zanedbávalo 6-7 rokov tak sa to napraví za 2 sedenia. Ale takéto očakávania vidím skoro stále. Na toto sa nabaľuje frustrácia s tým, že pani má už 39 rokov minula 4000 eur na IVF, veľmi by chcela bábätko a stále nič.

Toto nie je našťastie prípad každej ženy. A existuje viac príčin. Veľa nerovnováh vieme upraviť buď bylinami alebo stimuláciou akupunktúrnych bodov, už v skorých štádiách. Pri úprave stravy a vhodnou úpravou životného štýlu sa dajú robiť krásne veci. A v tomto je čínska medicína najsilnejšia. Veď načo by sme čakali kým bude problém, nie?

Takže odhalím „tajný“ tisícročiami overený postup ako sa vyhnúť urogenitálnym problémom: obliekajte sa! Hlavne na jeseň, v zime a na jar, vo vlhkom a chladnom počasí. Chráňte si obzvlášť chodidlá, kolená, kríže a počas menštruácie sa nenamáhajte, nezachladzujte, ale oslavujte, že ste žena.

Prajem pekný deň 🙂


Súvisiace články:


 

(Prečítané 523 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.