google27eaa3905ca3fee3.html

Jedlá sóda je cenovo dostupná a tak nám môžu poslúžiť v mnohých oblastiach života. A okrem toho, bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Určite ju máte v domácnosti no veľmi ju nevyužívate. Tu je pár tipov ako ju správne využiť:

 • 1. Ak máte suchú pleť, pridajte kávovú lyžičku (pol lyžičky) jedlej sódy do misky s teplou vodou. Oplachujte si s ňou tvár.
 • 2. 100 g sódy pridáme do teplej vody pred kúpaním, zmäkčí tvrdú vodu a vaša pleť bude jemnejšia.
 • 3. Zmierniť bolesť v nohách po náročnom dni môžete pridaním 3 čajových lyžičiek jedlej sódy na 10 litrov vody. Alebo silnejšia verzia: 4lyžice jedlej sódy na liter teplej vody na priveľmi unavené nohy.
 • 4. Použitie jedlej sódy namiesto dezodorantu (ak zistíte, že žiadny nepomáha). Stačí sa len popudriť podpazušie..
 • 5. Ak sa Vám potia nohy, dajte trochu jedlej sódy do Vašich topánok. Topánky po nosení jednoducho vytraste. Pred obutím nasypte novú sódu. Samozrejme keď si nebudete vyzúvať topánky nikde inde okrem doma. 🙂 Do starých ponožiek dajte dve lyžice sódy a vložte do topánok na noc potom nepáchnu.
 • 6. Ak Vás uštipne hmyz (osy, komáre, včely). Naneste na pleť mierne vlhkú sódu. Pomôže odstrániť bolesť a pálenie. Pomáha aj pri žíhľave.
 • 7. Odstránenie zápachu z čalúnenia môžete dosiahnuť ak posypete povrch sódou a za niekoľko hodín povysávate. Koberec posypať sódou, nechať 15minút pôsobiť a povysávať.
 • 8. Ako sa zbaviť zápachu v chladničke? Nechajte tanier s 50 g sódy v chladničke. O niekoľko dní neskôr vysypete do drezu a prečistíte aj výlevku. Na upchatú výlevku stačí 1 šálka jedlej sódy, potom šálka horúceho octu a liter vriacej vody.
 • 9. Zelená zelenina, napríklad hrach či fazuľka, si udrží intenzívnejšiu farbu, pokiaľ sa do vody na varenie pridá trocha jedlej sódy. Zelená zelenina (fazuľa, špenát, atď) si vo vode zachová prírodnú farbu, ak pridáte jednu lyžičku jedlej sódy.
 • 10. Zeleninu, ovocie a šalát umyjete lepšie, keď pridáte na liter vody, jednu až dve čajové lyžičky jedlej sódy.
 • 11. Ak máte príliš kyslé ovocie, tento problém môžete odstrániť pridaním štipky sódy na 1 kg ovocia .
 • 12. Ak chcete, aby sa fazuľa a ďalšie strukoviny uvarili rýchlejšie, pridajte lyžičku jedlej sódy na 4 litre vody. Navyše pomáha aj proti vetrom…
 • 13. Aj kapusta sa rýchlejšie uvarí a navyše sa zachovali vitamíny, stačí ak pridáte 1 lyžičku sódy bikarbóny.
 • 14. Čaj a káva bude zvlášť voňavé, ak pridáte štipku jedlej sódy do šálky.
 • 15. Pre neutralizáciu kyslého povlaku a prevenciu zubného kazu, vypláchnite ústa po jedle lyžičkou jedlej sódy pridanej do pohára vody. Ako ústna voda je výborná na afty. Do sódového roztoku raz za týždeň ponoriť na noc zubné kefky (dezinfikujú sa).
 • 16. Sóda jedlá sa hodí pri kombinácií s kyslými prísadami, ako je ocot či citrónová šťava, ale aj s jogurtom alebo cmarom. Vyžaduje však presné dávkovanie. Pokiaľ sa pridá príliš veľké množstvo, dostanú pokrmy nepríjemnú príchuť.
 • 17. Zmäkčí mäso naložené v chladničke.
 • 18- Ak trošku pridáte do paradajkovej omáčky pôsobí proti kyseline.
 • 19. Používa sa aj ako náhrada droždia.
 • 20. Odstráni pach z rýb na rukách. Odstraňuje aj pach z umývačky riadu (medzi 2 cyklami posypte dno)
 • 21. Do čistiaceho prostriedku na umývanie riadu pridajte 2 lyžice jedlej sódy, lepšie sa umyjú a dostanú pekný lesk.
 • 22. Čistí kuchynskú dosku aj chladničku a mikrovlnku. Na vlhkú kuchynskú handričku nasypte trošku sódy a utierajte ňou. Nasypte trochu sódy na zakvackaný šporák a ľahšie sa umyje
 • 23. Z porcelánu odstraňuje škvrny od kávy a čaju, čistí termosku,špongie a utierky na riad. (do 1/2 l vody 2 lyžice sódy a niekoľko kvapiek jari)
 • 25. Čistí prihorené hrnce . 5 lyžíc sódy dajte do vody povarte a nechajte odstáť.
 • 26. Do misky dajte v pomere 1:1 jedlú sódu a soľ do kúpeľa a dajte na nádržku WC
 • 27. Raz za mesiac dajte do nádržky na WC pol balíčka jedlej sódy, nechajte celú noc pôsobiť a ráno spláchnite.
 • 28. Odstráni zatuchnutý vzduch napr. v chate – do ponožky 3-4 lyžice sódy zavesiť.
 • 29. Leští strieborné a zlaté šperky (nie perly) ako aj mramor.
 • 30. Čistí očadené tehly z kozuba ako aj záhradný gril.
 • 31. Vmasírovať do vlasov za hrsť sódy proti lupinám.
 • 32. 1/2 šálky jedlej sódy pridanej do pracieho prášku vybieli bielizeň.
 • 33. Mnohé škvrny zmiznú keď na ne dáme 4 lyžice sódy a 1/4 šálky teplej vody.
 • 34. Odmrazuje chodníky.
 • 35. Likviduje burinu medzi prasklinami v chodníkoch.
 • 36. Udržiava zásaditú vodu v bazéne.

Ešte niečo z medicíny:

Následující recept zveřejnil neuropat Dr.Murphy, který tvrdí, že mu ještě na rakovinu nezemřel žádný pacient.

Neuropat Dr.Murphy uvádí: Recept vypadá jednoduše, ale má vědecké vysvětlení. Jako prevence rakoviny se užívá jedna lžička denně. Doporučil jsem to jednomu svému klientovi s bolestmi břicha, kde měl už metastázy. Bolesti do tří dnů přešly a cítí se dobře. Principem působení tohoto receptuře, že rakovinné buňky nesnášejí zásadité prostředí, které je člověku přirozené ( zdravý člověk má pH 7,3 – 7,5). Rakovina se rozvijí jen v kyselém organismu (pod pH 6).

Soda je zásada a s pomocí cukru ( rakovinové buňky konzumují 18x více cukru než zdravé ) pronikne přímo do buněk. I další alternativní onkologové v Evropě už léčí efektivně rakovinu s pomocí jedlé sody.

3 díly javorového sirupu a jeden díl jedlé sody ( soda bicarbona ) smísit ( např. 15 lžiček sirupu a pět lžiček sody ) a promíchat, dát poté v kastrůlku na sporák, zahřívat 5 minut nepříliš silně, dokud směs poněkud nezahoustne. Na počátku může být užíváno častěji, např.3x denně jedna čajová lžička. Jinak stačí brát 1 čajovou lžičku 1x denně, dlouhodobě.

Může být rozpuštěna ve vodě, čaji, nebo třeba namazána na chléb. Javorový sirup může být případně dočasně nahrazen medem. Obecně platí: nejíst jinak žádný cukr v nápojích ani v pokrmech, s výjimkou trošky ovoce.

Zdroje: http://marmeladarecepty.blog.cz/0811/jedla-soda

http://www.topzine.cz/jedla-soda-a-javorovy-sirup-leci-rakovinu


Tip na knihy:

Dr. Mark Sircus – Jedlá soda – unikátní přírodní léčba
Noční můra farmaceutického průmyslu

Co když existuje přírodní, zdraví prospěšná látka, která je levná, snadno dostupná a nejspíš ji máte doma v kuchyni? Ano, opravdu je to tak. Nazývá se soda bikarbona, ačkoli vy ji možná znáte jako jedlou sodu. Léta se soda bikarbona denně využívá jako součást celé řady nemocničních procedur, ovšem většina lidí stále nemá potuchy, jak rozsáhlý je její terapeutický potenciál. Dr. Mark Sircus nám ve své nové knize ukáže, jak tato běžná látka může posloužit ke zmírnění, a možná dokonce i prevenci mnoha zdravotních potíží a nemocí.

Kniha začíná přehledem základních faktů o všudypřítomné jedlé sodě a mapuje její dlouhou historii, kdy ji lidé využívali jako účinnou domácí medicínu. Poté objasňuje, jakou roli soda hraje při obnově optimální rovnováhy pH, která je, jak zjistíme, veledůležitým faktorem pro uchování dobrého zdraví. V další části knihy si povíme, kterak jedlá soda a její vliv na tělesné pH může prospět těm, kdo trpí širokou škálou zdravotních potíží, nemocnými ledvinami počínaje, přes plísňové infekce, chřipku a vysoký krevní tlak až po tak závažnou nemoc, jako je rakovina. A nakonec se seznámíme s rozmanitými způsoby užívání sody, abyste si ve své situaci mohli vybrat nejjednodušší a nejúčinnější metodu.

Jedlá soda – unikátní přírodní léčba nabízí moderní přístup k medicíně, jejíž účinnost je prověřená časem, a vyzdvihuje tak nutnost, abychom na jedlou sodu začali pohlížet ve zcela novém světle. Tato látka, kterou jsme dřív pokládali jen za běžnou součást pečiva a zubních past, disponuje mocnými vlastnostmi, které vám pomohou obnovit rovnováhu organismu, získat zpět své zdraví a pocit pohody a vyvarovat se budoucích zdravotních problémů.

Pôvodná cena: 13.10 EUR, Naša cena: 12.05 EUR, Zľava: 8.00 %

+

I.N. Danikov – Liečivá sóda
Zázrak pre zdravie

Jedinečné recepty na liečbu a prevenciu kŕčových žíl, nespavosti, cukrovky a ďalších vyše 100 ochorení Jedlú sódu pozná azda každý od raného detstva. Čistí sa ňou kuchynský riad, užíva sa pri pálení záhy, pridáva sa do cesta. Nie každý však vie, že sóda má mnoho liečivých vlastností a pomáha pri početných ochoreniach. Prevencia a liečba rakoviny, zbavenie sa alkoholovej či nikotínovej závislosti, očista organizmu – to je len zlomok z toho, čo dokážu prípravky obsahujúce sódu.

V tejto knihe sa známy lekár-fyzioterapeut N. I. DANIKOV delí o poznatky o hydrogénuhličitane sodnom čiže o sóde. Vysvetľuje, ako pomocou nej možno predchádzať mnohým ochoreniam a vyliečiť ich. Čo dokáže sóda: – čistí steny ciev od usadených solí a cholesterolu – upravuje a normalizuje krvný tlak – má omladzujúci účinok na celý organizmus – obnovuje a posilňuje imunitu – zmierňuje krvácanie ďasien – znižuje riziko rozvoja kardiovaskulárnych ochorení – spevňuje a bieli zuby.

Pôvodná cena: 12.90 EUR, Naša cena: 11.87 EUR, Zľava: 8.00 %


Súvisiace články:


Tip na prírodné liečenie:

Jelena Svitko – Přírodní léčba – Recepty pro zdraví – Užitočná príručka. Dozviete sa v nej o liečbe kameňmi, o ochrannom štíte organizmu, o korení ako alternatívnom lieku aj o diagnostike chorôb z tváre, rúk a nôh. Prírodná liečba alebo naturopatia využíva vitamíny, stopové prvky a stravu. Okrem toho aplikuje množstvo ďalších metód: vodoliečbu, masáže, liečbu dotykom, aromaterapiu, liečenie hlinou…

Úryvok: Před každým jídlem rozpustíme ve sklenici vody špetku zázvoru a vypijeme 30 minut před jídlem. „Jídlo se bude lépe trávit a tělo bude vysychat,“ psala Hildegarda. V díle svaté Hiddegardy jsem našla ještě jeden zajímavý recept. Domnívala se, že zázvor působí proti nádorovým onemocněním. Ve všech svých receptech na léčení tohoto onemocnění používala zázvor. Předkládám jeden z nich. Zázvor při léčení nádorů: Vezmeme 100 g mletého zázvoru, 100 g mletých mandlí, 50 g suché měsíčku lékařského, 50 g suchého vlaštovičníku. Vše smícháme a pomeleme na prášek. Užíváme preventivně 1 lžičku třikrát denně před jídlem. Yzop lékařský – Trvalka z čeledi hluchavkovitých. Původem je ve Středomoří, dobře se jí daří i na Ukrajině. U mě na chatě už mnoho let roste velký dřevitý keř, který je každé léto obsypán množstvím aromatických květů. Když dorostou nové snítky, uřežu je, a tak během léta sklízím 2–3krát úrodu. Bylina se množí dělením trsů nebo semeny. Je mrazuvzdorný, vydrží i teplotu minus 25–30° C. Jako koření se používají mladé listy a kvetoucí vrcholky rostlin.

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.84 EUR, Zľava: 10.00 %


(Prečítané 85 305 krát, 1 dnes)

8 Responses to Sóda bicarbóna všestranná pomocníčka

 1. soda a vlasy píše:

  Dle jednoho starého pána (bývalý kožní lékař) a jeho rady na rychle se mastící vlasy, používám na mytí pouze slabší roztok sody a pár kapek citronové šťávy na oplach. Po třech týdnech (chce to trpělivost) mám vlasy, které myji 1 x týdně a jsou zdravé.Nevědí mě kůže na hlavě, napadají mi tolik vlasy jako po vysušujících šamponech. To je moje zkušenost se sodou.

  • marta píše:

   Môžete mi, prosím, poradiť, ako si mám umývať vlasy sodou? Keď som to niekoľkokrát skúšala, tak vlasy aj po umytí vyzerali dosť mastne. A po mesiaci som už vyzerala naozaj odstrašujúco. Ako mám pripraviť ten roztok? Koľko sody potrebujem na dlhé vlasy? Treba to nechať nejakú dobu pôsobiť na hlave?

 2. Eva Szalayova píše:

  ďalší všestranný pomocník

 3. Eva Malotová píše:

  Ano, plně souhlasím. S jedlou sodou je vše jednodušší a levnější!!! A je také dostupná všem a v každém obchodě. V doporučeném množství neublíží. Nic se ovšem nemá přehánět. Přeji všem pevné zdraví!

 4. Marta píše:

  Aj ja suhlasim puzivam ju vsestranne,kupujem kvalitnu v polskom delicates obchode nesmie obsahovat kovy na pripravu na rakovinu Pripravujem aj pastu s TURMERIC,ak by mal niekto diagnozu aku ja rada poradim.
  NADEJ ZOMIERA POSLEDNA

 5. Dagmar Beno píše:

  tusim si idem doplnit jej zasoby 🙂

 6. plne súhlasím je to vynikajúci pomocník ale neprehánať to v tele 😀

 7. Martin píše:

  Nejaký využitia sody som poznal ale že ich je až toľko to ma celkom prekvapuje. JE to fakt univerzálna ta sóda na všetko 😀