google27eaa3905ca3fee3.html

3492571614_be2ddb279f_zSvetlana…oheň, teplo, obrovské teplo, var, to je deštruktívny, nezvratný proces. Nezvratný. Všetko zhorí a rozplynie sa vo forme tepelnej energie, ktorá stúpa do výšok, a niekde vetrom odviata padne ako dažďové kvapky či snehové vločky. Z veľkého domu, čo zhorí do tla, ostane len kôpka popola. Vietor ho rozfúka po krajine. Teplom či varom sa drvivá väčšina hmoty zničí. Život končí, život zomiera.

Ako vznikne človek? Ľahká odpoveď. Spermia sa spojí s vajíčkom. Vyvinie sa živá bytosť poskladaná z buniek. Zhluk živých buniek. Ako vznikne strom, či iná rastlina? Prvotné semienko, korienok, lístoček. Neskôr kvietok, nakoniec plod. Zelená jabloň obsypaná plodmi. Živý strom. Cez drevené korene a telo, ťahá a filtruje vodu zo zeme. Vodu plnú rozpustených minerálov, ktoré putujú v jeho žilách do plodu. Rastlina nás, “MÚDRYCH ĽUDÍ“, okrem plodov obdarúva ešte niečim iným. Kyslíkom. Veľmi potrebná komodita pre náš život. Čo je potrebnejšie? Človek? Či strom. Človek bez stromu žiť nemôže. Potrebuje jeho kyslík. Strom bez človeka áno. Strom od človeka nepotrebuje nič.

Je to najpotrebnejšia vec, “MÚDRY ČLOVEK“ potrebuje. Jeho najdôležitejšia potrava. Predstav si ako slamkou ťaháš vodu z pohára. Vieš to urobiť. Si živá bytosť. Rastlina ťahá vodu zo zeme. Jej korene sú slamky. Nie je to stroj. Čerpadlo poháňané energiou zo zástrčky. Je to živá bytosť. Tak isto ako ty. S tým rozdielom, že nemusí chodiť do práce, aby zarobené peniaze minula na inkaso, energie, uvarenú potravu a nezmysly nepotrebné k životu, ktoré “MÚDRY ČLOVEK“ kupuje. Je úplne jedno, či si “MÚDRY ČLOVEK“ hovorí, že je vegetarián, alebo vegán. Pokiaľ potravinu ktorú konzumuje varí, varením v nej všetko zničí. Zničí v nej hlavne život. Na začiatku som písal, že var – varenie je deštruktívny proces. Totálna deštrukcia ŽIVEJ potraviny.

Čo by sa stalo, keby som dal do hrnca s vriacou vodou svoju ruku? Varil ju okorenenú, osolenú tri hodiny? Od bolesti by som isto omdlel a funkčnosť mojej živej ruky by prestala existovať. Ostane uvarená hmota bez života. Si živá bytosť. Rovnako živá ako rastlina. Rovnako prekypuješ životom. Rastieš a vyvíjaš sa.

Zákon univerza? Rovnaké s rovnakým sa priťahuje. Či – rovný rovného si hľadá. Alebo – život pre život. Konzumáciou živej potravy vo forme plodov rastlín, ktoré pre nás žijú, dávaš svojmu živému telu, svojim živým bunkám plnú, stopercentnú dávku minerálov, vitamínov a enzýmov. Dávku plnú života, ktorý varením zahubíš. To málo čo ostane v uvarenej, beztvarej hmote, ktorú musíš následne dochucovať, pretože je bez chuti, nestačí pre zdravý život živého tela. A to nepíšem o jedoch ktoré “MÚDRY ČLOVEK“ bezmyšlienkovite konzumuje v podobe priemyselne uvarenej, sterilnej, neživej a všetkého zbavenej potravy. V konzervách a igelitových vreckách sú len chute. Slaná, sladká, kyslá, horká. Chute bez života. “MÚDRY ČLOVEK“ si môže dávať stravné prívlastky ako vegán, vegetarián, makrobiotik. Je to jedno a to isté. Všetci rovnako konzumujú uvarenú stravu zbavenú všetkého živého. Tak potrebného pre živý organizmus. Svojim živým telám dáva “MÚDRY ČLOVEK“ mŕtvy, jedovatý balast. Rozdeľme skôr ľudí na živých a žijúce mŕtvoly. Ja patrím k živým. Nevarím. Svojmu živému telu dávam živú potravu.

Pochopila si to?

Tip našej redakcie na knihu od známeho propagátora živej stravy Dr. Walkera:

Dr.Norman W. Walker – Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy – V tejto praktickej príručke sú popísané účinky a dôležité látky čerstvých ovocných aj zeleninových štiav. Hlavnú časť tvorí popis štiav z jednotlivých druhov ovocia a zeleniny, ich kombinácia pre liečbu rôznych chorôb a problémov, a tiež tabuľky s obsahom významných látok.

Úryvok: Když se tělo přirozeným způsobem znovu buduje nebo regeneruje, je důležité myslet na to, že přirozené potraviny mohou vyvolat očistný proces v celém organismu. Tento proces může být provázen dočasnými potížemi v těch částech těla, kde právě probíhá. Někdy se dokonce můžeme cítit nemocní. Neměli bychom ale ani na okamžik věřit, že jsme onemocněli ze syrové stravy a jejich šťáv, pokud jsou čerstvé a jsou snědeny nebo vypity ve stejný den, kdy se vyprodukovali. Naopak, měli bychom si být vědomi toho, že očišťující i uzdravující procesy mají svůj průběh. Čím dříve se dostaví nevolnost po vypití většího množství šťáv, tím lépe. Čím více šťáv vypijeme, tím rychleji se zotavíme. Jsme-li na pochybách, konzultujme s lékařem, který má zkušenosti s léčbou šťávami a s komplexní medicínou. Jestliže lékař často šťávy neordinuje, nemůžeme očekávat, že zná jejich účinek. Odsoudit syrové šťávy, a zvláště šťávu z karotky, nebo je prohlásit za škodlivé, znamená opravdu nedostatek vědomostí. Neočekávejme, že jedy, které se celý život v těle hromadily, zázračným způsobem přes noc zmizí. Potřebuje to čas.

Pôvodná cena: 7.90 EUR, Naša cena: 6.32 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.58 EUR

*

Pro čtenaře z ČR:

http://www.kosmas.cz/knihy/158847/cerstve-ovocne-a-zeleninove-stavy/

http://www.knihycz.cz/cerstve-ovocne-a-zeleninove-stavy–P18265

Súvisiace články:

 – Honba za výživou vs naše skutečné Já

 – ŽIVÁ STRAVA – JEJ VÝHODY

 – Detoxikace a syrová strava

 – Strava, ktorá ma vyliečila z rakoviny

 – Ajurvéda – Strava v rôznych ročných obdobiach

(Prečítané 462 krát, 1 dnes)

Comments are closed.