google27eaa3905ca3fee3.html

13260122_601639816670621_1564927324999712135_nRok sa neustále vyvíja a my práve prechádzame do fázy oheň, ktorej dominuje SRDCE. Pre harmonickú energiu nášho srdca, a teda našej DUŠE, je, okrem iného, veľmi dôležitá jasnosť v tom, čo robíme, ale aj jasnosť v tom, ako myslíme, čo cítime a čo realizujeme.

Srdce potrebuje, aby sme boli presvedčení o tom, čo robíme, aby sme to milovali. Len tak sa môžeme pre niečo vhodne zapáliť a vykonávať to v súlade s vlastnou dušou. Srdcu ubližuje klamstvo, klamstvo voči druhým, ale aj klamstvo voči samému sebe. Mnohí z ľudí majú zamestnanie, ktoré ich nebaví, podaktorých nebaví až bytostne. Zvykneme frflať, sťažovať sa, ale pokračujeme v tej práci. My ľudia sa ospravedlňujeme názorom, že tak to má asi aj byť, že sa nedá robiť len to, čo nás baví, že život je boj, utrpenie a je potrebné sa nejako ním predierať. Prípadne, že je potrebné urobiť aj to, čo nás nebaví, aby potom konečne nastal čas a priestor na to, čo nás baví. Je to druh výhovorky, ktorá citeľne ubližuje duchu srdca Šen.

Každému orgánu klamstvo ubližuje, srdce je však postihnuté najviac, pretože lož rozpozná a trpí ňou. Každá výhovorka vytvára patologické zmeny v čchi srdca, vytvára prekážku k voľnej komunikácii s vlastným duchom, ale aj k voľnému prúdu čchi v celom tele. My ľudia trpíme rôznymi srdcovými chorobami, arytmiami, úzkosťami, nespavosťou, hučaním v ušiach, či migrénami… a máme pocit, že s tým nemôžeme nič urobiť. Bežne nás nenapadne dať to do súvisu s tým, čo robíme, čomu venujeme svoj čas, energiu a dušu počas svojho života.

Foriem klamstiev voči sebe, ale aj voči ostatným môže byť niekoľko a môžu mať aj rôzne odtiene, ktoré bežne za klamstvo možno ani nepovažujeme. Môže ísť o zatajovanie, vynechávanie informácií, predstieranie, či o predstavovanie vecí falošným spôsobom, menením hodnoty buď k lepšiemu alebo horšiemu. Lžou je aj podliezavé pochlebovanie za účelom získania nejakej výhody, rovnako aj sebastredné jednanie, či manipulovanie druhými. Sebaklam má veľmi silný dopad na naše srdce a ducha Šen. Často sa sami klameme o našej skutočnej povahe – buď sa podceňujeme, alebo preceňujeme a hľadáme rôzne cestičky ako pravdu zastrieť. Klamstvom je aj maska, ktorú nosíme, a s ktorou žijeme fiktívny život druhej osoby a nie svoj vlastný. Všetky lži a ich rôzne odtiene bránia stretnutiu s našim skutočným Ja, s našim skutočným duchom a to oslabuje čchi srdca. Pravda ju naopak vyživuje.

I takéto veci sa učíme v ŠKOLE SHIATSU. Základný kurz máme už čoskoro, 1. – 6. 7. v centre Surya v Bielych Karpatoch.
http://www.shiatsu-terapie.sk/, zuna@shiatsu-terapie.sk


abstract-730131_960_720


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika:

Wang Čchuan-Kuej – Automasáž podél meridiánů a akupunkturních bodů

Praktická príručka vás od základov zoznámi s jednoduchou a účinnou liečebnou metódou. Prehľadné ilustrácie a jasné vysvetlenia, konkrétne postupy rozdelené na preventívnu a regeneračnú starostlivosť o zdravie (dlhovekosť, zníženie nadváhy, zdravé zuby atď.) a na pomoc pri konkrétnych ťažkostiach (bolesť hlavy, nádcha, vysoký tlak, cukrovka a ďalšie). Ukážka: Meridiány a kolaterály jsou materiálním základem pro přenos energie čchi a krve, stejně tak jako pro výživu tkání a orgánů celého těla. Tyto energetické dráhy, pokud jimi volně proudí životní energie čchi, mají schopnost ochránit tělo od útoku vnějších patogenních vlivů. Pokud však je zdravá energie v nedostatku a patogenní složky vniknou do těla, stávají se z meridiánů a kolaterál dráhy pro přenos patogenních činitelů. Když patogenní činitel zaútočí na povrch těla, může být pomocí meridiánů a kolaterál přenesen z vnějšku dovnitř, z oblasti povrchové do hloubky těla, kde zaútočí na vnitřní orgány. Protože se meridiány a kolaterály vždy pojí s určitými orgány, zobrazí se poruchy těchto orgánů zpětně na odpovídajících reakčních liniích či bodech.

Pôvodná cena: 9.90 EUR, Naša cena: 8.91 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.99 EUR


foto: https://pixabay.com/sk/photos/soul/


(Prečítané 709 krát, 1 dnes)
 

2 Responses to NEKLAMME SVOJU DUŠU

  1. milanpu píše:

    🙂

  2. Milanpu píše:

    Dobre napisane. Naozaj to tak je a je to aj jeden z hlavnych problemov pritahujucich vsetky nestastia. Neuprimnost, zbabelost, klamstvo ukryvane za zboznost, za mily usmev, za vyrecnost bez ucasti duse … A kde je zrada ducha, akyze potom pokoj, radost, stastie ci sloboda? Daleko, predaleko …