google27eaa3905ca3fee3.html

Ak fyzicky pracujete, chyťte knihu. Ak pracujete hlavou, áno, choďte si napríklad zabehať, ale s mierou. Zlatá stredná cesta. Telo je náš chrám. Stávame sa tým, čo jeme, čo robíme, ako pristupujeme k problémom a životu. Nenapínajme strunu. Hrá iba ak je dobre naladená. Keď je spľasnutá, ani keď je priveľa našpanovaná, nevylúdi pekný tón. Ba môže prasknúť…

Nebuďme blázni. Viem, o čom píšem. Som vyliečený workoholik. Roky som žil v strese. Teraz firmu skôr púšťam, akoby som mal víziu priberať ďalších ľudí a rozširovať sa. Inak, aj “pustenie” firmy a rozbehnutého biznisu je umenie. Prechod na súčasný stabilizovaný stav mi trval 5 rokov! Veď len skúste pustiť tečúci biznis a potom sa môžeme o tom podebatiť. Mojim vzorom bol kamarát, ktorý zamestnával 400 ľudí – bol a mohol byť ešte väčším boháčom, no on firmu predal, zobral psa a šiel sa túlať na mesiac do Rumunska po Karpatoch. V mojich očiach hrdina tejto doby, tak pre mňa prepotrebný ako svetlo vzoru!!! Jemu to tiež trvalo 5 rokov – od myšlienku k činu a uzavretiu celého prerodu “chcem žiť, nie prežívať, ako predretý a chorľavý pracháč”.

Deň má iba 24 hodín. Čo budem robiť, keď mi vyrastú deti a ja nebudem pri tom? Jeden z mojich kamarátov mi oponoval, že má pôžičku a musí veľa robiť. A čo bude robiť, keď ochrnie? Kto ju bude splácať za neho? Vždy sa dá ubrať. Ak to nedokážete vy, spraví to za vás to, čo nepočúvate – nemoc. Zastaví vás. Už o tom píšu aj odborníci, Rus Valerij SineľnikovOčkovanie proti stresu Ako prekonať škodlivý účinok stresu, dokonca ako ho využiť zasa popisuje Hans Seley vo svojej kultovej knihe Stres života.

Choroba je posol. Počúvajte ju. Chce vám len dobre. Niečo robíte pre vás nedobre. Nájdite to, opravte, zmeňte. Svoj zámer podporte napríklad aj mantrou “Budem žiť pokojnejší život”.

Paľko von Okolie aj seba si všímajko


Súvisiace články:


 

(Prečítané 201 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.