google27eaa3905ca3fee3.html

eggshell

Najlepším zdrojom vápnika sú vaječné škrupiny. Obsahujú síce uhličitan vápenatý, okrem toho sú ale zdrojom fosforu, horčíka a asi 25 stopových prvkov (bór, stroncium, molybdén, mangán, meď, síra, selén,zinok atď.), ktoré tvoria ideálny komplex minerálov. Štúdia Reumatologického ústavu v Piešťanoch navyše potvrdila, že vaječné škrupiny majú pozitívny vplyv na zdravie nielen kostí ale aj chrupaviek. Škrupiny by však mali byť z domácich chovov, zo sliepok, ktoré vedia, čo je slnko a tráva, tie majú pevnejšiu, hodnotnejšiu škrupinu a neobsahujú reziduá rôznych „obohatených“ krmív.

Keď zozbierate väčšie množstvo škrupín, treba ich očistiť (priesvitnú blanku vnútri neodstraňujte, obsahuje kyselinu hyalurónovú, glukozamín, chondroitín a kolagén), povariť v čistej vode asi 10 minút, aby sa odstránili baktérie, nechať voľne preschnúť a nakoniec úplne dosušiť v rúre na 200°C po dobu 10 minút. Takto vysušené škrupiny sú dokonale suché a krehké, dobre sa drvia v mažiari alebo sa pomelú v mlynčeku na kávu.

Týmto postupom získate prášok s obsahom prevažne uhličitanu vápenatého, pol lyžičky obsahuje asi 400 mg vápnika. Na pol lyžičky prášku pridáte šťavu z polovice citróna, zamiešate a necháte stáť pri izbovej teplote 6 – 12 hodín (zmes bublinkuje ako šumivá tableta). Reakciou prášku s citrónovou šťavou vznikne veľmi dobre vstrebateľný kalcium citrát, musí sa však užiť hneď po pripravení (nemal by stáť viac ako 12 hodín).

Autor: PharmDr.Diana Leová

Celý článok tu: http://www.tvojlekarnik.sk/


Tip na knihu:

Jelena Svitko – Přírodní léčba – Recepty pro zdraví – Užitočná príručka. Dozviete sa v nej o liečbe kameňmi, o ochrannom štíte organizmu, o korení ako alternatívnom lieku aj o diagnostike chorôb z tváre, rúk a nôh. Prírodná liečba alebo naturopatia využíva vitamíny, stopové prvky a stravu. Okrem toho aplikuje množstvo ďalších metód: vodoliečbu, masáže, liečbu dotykom, aromaterapiu, liečenie hlinou…

Úryvok: Před každým jídlem rozpustíme ve sklenici vody špetku zázvoru a vypijeme 30 minut před jídlem. „Jídlo se bude lépe trávit a tělo bude vysychat,“ psala Hildegarda. V díle svaté Hiddegardy jsem našla ještě jeden zajímavý recept. Domnívala se, že zázvor působí proti nádorovým onemocněním. Ve všech svých receptech na léčení tohoto onemocnění používala zázvor. Předkládám jeden z nich. Zázvor při léčení nádorů: Vezmeme 100 g mletého zázvoru, 100 g mletých mandlí, 50 g suché měsíčku lékařského, 50 g suchého vlaštovičníku. Vše smícháme a pomeleme na prášek. Užíváme preventivně 1 lžičku třikrát denně před jídlem. Yzop lékařský – Trvalka z čeledi hluchavkovitých. Původem je ve Středomoří, dobře se jí daří i na Ukrajině. U mě na chatě už mnoho let roste velký dřevitý keř, který je každé léto obsypán množstvím aromatických květů. Když dorostou nové snítky, uřežu je, a tak během léta sklízím 2–3krát úrodu. Bylina se množí dělením trsů nebo semeny. Je mrazuvzdorný, vydrží i teplotu minus 25–30° C. Jako koření se používají mladé listy a kvetoucí vrcholky rostlin.

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.08 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.52 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 8 560 krát, 1 dnes)
 

One Response to Ako si pripraviť najlepšie vstrebateľný vápnik doma?

  1. Prípadne podľa svojej chuti trošku vegety