google27eaa3905ca3fee3.html

himalayansaltbagHimalájska soľ je pravá prírodná nerafinovaná soľ, ktorá obsahuje 84 minerálov nášmu zdraviu  prospešných. Z obdobnej skladby prvkov sa skladá aj naše telo  a preto je vhodnejším doplnkom ako bežná kuchynská soľ pozostávajúca prevažne z chloridu sodného. Himalájska soľ obsahuje navyše vápnik, horčík, zinok či železo. Práve železo spôsobuje špecifické sfarbenie soli  doružova.  Vďaka nízkemu obsahu  sodíka nespôsobuje zvyšovanie krvného tlaku a preto je vhodná pre ľudí  s hypertenziou. Neobsahuje nečistoty ani  prísady proti  hrudkovaniu a jej čisté zloženie napomáha udržiavať zásadité prostredie v organizme.

Každá bunka ľudského tela vyžaduje k svojej existencii  sodík  a draslík. Tieto dva esenciálne minerály by mali  byť v rovnováhe, pretože  ich vyvážený pomer zabezpečuje plynulú výmenu energie medzi bunkami. Himalájska soľ je ideálnym  zdrojom  sodíka pochádzajúci z oblasti Himalájí, kde sa po tisícročia kryštalizovala prirodzenou cestou vysychania pramora. Minerály, ktoré himalájska soľ obsahuje sú prijímané v koloidnej podobe, ktorá je pre ľudský organizmus ľahšie využiteľná.

Účinky:

  • pozitívne vyrovnáva hladinu krvného tlaku
  • napomáha vyplavovaniu  ťažkých kovov a iných  nečistôt z tela
  • zbavuje cievy usadenín
  • podporuje vyplavovanie škodlivých látok prostredníctvom obličiek do moča
  • napomáha absorbovaniu  živín v  tráviacom trakte

Zloženie :

Chlorid sodný, Sírany , Vápnik, Horčík , Železo , Zinok  , Meď,  Nikel

Tip :

Pripravte si v sklenenej nádobe Soľanku – 26 % roztok soli  a vody. Koncentrát nechajte pôsobiť minimálne hodinu  v uzavretej  nádobe. Odporúčame piť každé ráno  jednu  kávovú lyžičku  roztoku zmiešanej v 3 dcl vody. Zároveň sa vyžaduje eliminovať dávky rafinovanej soli  nachádzajúcej  sa bežne v iných priemyselne spracovaných polotovaroch. Pozitívne účinky pitia roztoku soľanky sa prejavujú vo forme čistejšej pokožky, odstránenia bolesti hlavy, žalúdka či pálenia záhy. Koncentrát himalájskej soli napomáha zmierniť aj tráviace ťažkosti. Nemenej  účinný je aj soľankový kúpeľ, ktorý podporuje vylučovanie jedovatých  látok  z tela do vody a zároveň umožňuje absorbovať výživné minerály cez kožu. Pre znásobenie účinku odporúčame prikryť vaňu  igelitom, ktorý minimalizuje vyparovanie a zabezpečí lepšie vstrebávanie mineralizovanej vody.

Pure_Himalayan_Salt-500x250


Súvisiace články:


Tip na skvelú knihu:

Gennadij P. Malachov – Očista těla a správná výživa – Táto kniha známeho ruského lekára a liečiteľa sa venuje unikátnej metodike uzdravenia na základe životosprávy. Autor ukazuje, že s pomocou očisty a správnej výživy je možné obnoviť normálny stav krvného obehu a dýchania, ako aj normalizovať činnosť pohybového aparátu a nervového systému. Kniha obsahuje rôzne odporúčania na uzdravenie netradičnými metódami, cvičenia, posilňujúce obranné sily organizmu, metódy, ako predchádzať chorobám a zbavovať sa ich, očistné procesy a mnoho ďalších užitočných rád. Malachov sa pritom k týmto cenným a overeným poznatkom dostal na základe svojich osobných skúseností, potom, čo dokázal bez pomoci lekárov dať do poriadku svoj dlhodobo devastovaný organizmus.

Úryvok: Nejdříve se objevují potíže v žaludečním a střevním traktu a odtud se patologická onemocnění šíří do celého organizmu. Ve většině případů však stačí změnit stravu a organizmus se brzy začne sám regenerovat. Pamatujte na jednu starodávnou moudrost: jsi-li nemocný, změň styl života. Jestliže to nepomohlo, změň stravu. Pokud nepomohlo ani to, jdi k lékaři.

Pôvodná cena: 8.60 EUR, Naša cena: 7.74 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.86 EUR


 

(Prečítané 6 358 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.