google27eaa3905ca3fee3.html

image2ok

MVDr. Elena Jandová, doktorka hygieny výživy, je absolventkou Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach a zaoberá sa predovšetkým čínskou medicínou a princípmi stravovania podľa tohoto starého učenia. Ale taktiež aj: numerológiou, reflexnou terapiou, bankovaním, masážami, sviečkovaním, harmonizáciou energie cez automatickú kresbu, hľadaním duchovných príčin ochorení a dietológiou.

Svoje prednášky zameriava na to, ako dosiahnuť zdravie a harmóniu na základe tradičnej Čínskej medicíny, ale v kontexte nášho stredoeurópskeho prostredia. Podtitul prednášky, ktorú sme nahrali na veľtrhu Incheba Esoterika 2016, je – Ako predísť chorobám z nachladnutia, ako zmeniť jedálny lístok v prospech nášho zdravia.  A je o celkovom prístupe k životu, nielen o strave, v nadchádzajúcich chladných obdobiach roka.

Príjemné sledovanie a počúvanie prajeme:

Jeseň a zima z hľadiska Čínskej medicíny. Prednáška MVDr. Eleny JandovejTip redakcie Eugenika:

Barbara Temelie – Kuchařka podle pěti elementů

Skvelá príručka pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o zdravú výživu, ako aj o čínsku medicínu. V prvom rade tu nájdete množstvo receptov, rozdelených takto: čínska ryžová kaša, ranné jedlá (pikantné a sladké), jedlá z obilia, vegetariánske polievky, šaláty a dipy, zeleninové jedlá, jedlá z tofu, vegetariánske jedlá zo strukovín, ázijské orechové omáčky k zelenine aj mäsu, mäso, ryby, sladké jedlá, koláče, chlieb, nápoje (najmä čaje, ale aj iné). Na konci každého receptu sa uvádza liečivé pôsobenie daného jedla a odporúčania v súlade s princípmi tradičnej čínskej medicíny.

Prílohou knihy je prehľadný plagát a abecedný zoznam potravín, kde sa uvádza, k akému prvku potravina patrí a aký má tepelný účinok.

Úryvok: “Největší část stravy, kterou jíme v rámci vyvážené výživy, je termicky neutrální, osvěžující nebo teplá; na rozdíl od teplých potravin, které se vyskytují v minimálním objemu a jež vzhledem k jejich silnému účinku používáme v omezeném množství. Kombinaci potravin třech středních působení využíváme po celý rok.”

Pôvodná cena: 13.20 EUR, Naša cena: 11.88 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


 

(Prečítané 722 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.