google27eaa3905ca3fee3.html

strom2Len čo ho vietor zoblečie úplne donaha a dážď z neho omyje posledný prach, strom začne naplno kontemplovať. S dychom stiahnutým do vnútra, začína v hĺbke svojej večnosti čakať. Strom je majstrom v čakaní, je obnaženým stelesnením trpezlivosti.

V dobe, keď všetko chceme mať hneď, keď prípadné zostupy berieme ako koniec sveta, keď dôležitým krízam – pracovným, životným či partnerským, nedovolíme vykonať svoju službu, ale snažíme sa zotrieť ich zo stola, či radšej nahradiť niečím iným, v dobe, keď na rýchlosti prenosu dát závisí naše šťastie…, je čakanie absolútne OUT. A pritom je tak nevyhnutne IN.

Čakanie si vyžaduje určitú dávku „smrtischopnosti“. Umrieť musia naše túžby, očakávania, nutkania…, aby sa esencia čakania premenila na priezračný magický diamant. Je to alchýmia života, podvolenie sa transformáciám bez nášho pričinenia. Tým diamantom je tzv. pravá chvíľa; chvíľa, kedy to, čo má prísť, to, čo sa má stať, či prejaviť sa, nastane v tú pravú chvíľu. To je TAO, to je „Wu wei“ – konanie v nekonaní.

Strom dnes neraší nové listy, čaká. V tom čakaní zbiera sily a svojimi prežitými skúsenosťami živí svoju budúcnosť, modeluje svoj ďalší zdravý letokruh. V čakaní koná.

Strom je majster taoista a ja som sa zapísala do jeho učenia.


Súvisiace články:


Gaia.resurrection_of_gaia___desktopography_2012_by_billelis-d5k9kei


Tip redakcie Eugenika:

Sü Ming-tchang, Tamara Martynovová – Čchi-kung Čung-jüan 1 – Spodní tan-tchien

Výborná komplexná príručka, vhodná aj pre začiatočníkov Obsahuje podrobný návod na cvičenie (s ilustračnými ČB fotografiami), a tiež popisuje liečebné účinky čchi-kungu. Nájdete tu aj kresby energetických dráh v tele človeka a množstvo dôležitých informácií, rád a vysvetlení.

Úryvok: Existují dvě cesty, jak zvýšit vlastní energii. První využívá konkrétní cvičení, umožňující přijímat energii bezprostředně z okolního prostředí. Už znáte nejefektivnější cvik z této kategorie – Velký strom. Druhá cesta spočívá v tom, že budeme generovat energii uvnitř vlastního organismu nebo něco přetvářet v energii. Nyní se podíváme právě na takovýto způsob „výroby energie“. Budeme se věnovat přetváření energie z hutné struktury ťing do jemnější formy čchi. Tento proces se podobá proměně železné rudy v kvalitní kov. Jak zjistíme sami, zda máme dostatek energie? Už jsme hovořili o tom, jak barva půlměsíčků na nehtech souvisí s kvalitou a množství energie. Ale jak to poznáme podle subjektivního stavu a vlastních vjemů? Zimomřivost vypovídá o nedostatečném množství energie a její špatné kvalitě. Při nadbytku energie je člověku naopak horko.

Pôvodná cena: 14.20 EUR, Naša cena: 12.78 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 1.42 EUR


(Prečítané 1 477 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.