google27eaa3905ca3fee3.html
Veľmi dobrý koncert. Skvelý zážitok. Intenzívna, vrúcna energia. Radosť z toho, že sme tu a teraz.
To sú hlavné a celkové dojmy z koncertu Duran Duran1. 2. 2012 v Bratislave – Inchebe.
Hrali temperamentne, bez jediného hluchého miesta. Vyvážene striedali staré hity s pesničkami z posledného albumu. Začalo to úplne prvým hitom skupiny Planet Earth z roku 1978. Je zaujímavé, že táto pieseň dnes, po 33 rokoch, pôsobí veľmi aktuálne, priam environmentalisticky, a ako zahájenie tohto koncertného programu v podstate naznačila, o čo pôjde: o prepojenie nás všetkých na tomto svete, v tejto prítomnej chvíli.Pred skladbou Ordinary World spevák Simon Le Bon nám všetkým pripomenul, že nie všade na svete sa majú ľudia dobre a že nik nechce bojovať ani zápasiť o prežitie – každý si chce v podstate žiť len svoj obyčajný život. Svätá pravda a krásna pieseň. Tieto slávne pop-idoly sa do ničoho nesilili, v celej tej radostnosti pôsobili uvoľnene a úprimne.

Celé vystúpenie bolo jednou veľkou radostnou oslavou a zábavou. Duran Duran nám naozaj odovzdali posolstvo „teraz“ (povinné čítanie: Eckhart Tolle, Sila prítomného okamihu a samozrejme takmer všetko z produkcie EUGENIKY!), radosti zo života, ocenenia toho, že sme všetci (ešte stále) tu, na tomto úžasnom svete, relatívne zdraví a v podstate sa majúci dobre. Pri Sunrise som doslova cítila slnko a nádej, nech to znie akokoľvek banálne.

Bol to naozaj veľmi dobrý zážitok. Trochu nostalgia, ale skutočne len trochu, takmer vôbec. Duranu sa totiž skutočne, nefalšovane a úprimne podarilo dať dôraz na „prítomnosť“. Súčasťou tohto dojmu bolo nepochybne aj to, ako zrelo, vyrovnane, pozitívne a vďačne členovia skupiny pôsobili. Keď takýto stav vyžaruje z niekoho, kto má tú možnosť/šťastie/odvahu/potrebu postaviť sa pred mnohotisícové davy a niečo im sprostredkovávať, je to jednoducho sila.

.

.
.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pvrZLKdIdCM[/youtube]
.
(Prečítané 577 krát, 1 dnes)

Comments are closed.